PARTNER PORTALU

Budowa mostu w Bydgoszczy wraz z drogami dojazdowymi

Budowa ul. Ogińskiego od ul. Powstańców Wielkopolskich do ul. Wojska Polskiego wraz z obiektami mostowymi i dojazdowymi w Bydgoszczy została nominowana w konkursie Top Inwestycje 2014.

191
459

Położenie etakady oraz mostu nad korytem rzeki Brdy łączy dwa obszary miasta, stanowi także obiekt o znacznych walorach wizualnych.

Jest to jedyna w Polsce konstrukcja mostu nurtowego o stalowym żelbetonowym pomoście podwieszonym za pomocą lin do stalowej konstrukcji pylonu o kształcie przenikających się "podków" w kształcie alfa i omega. Liny występują po obu stronach pomostu - w dwóch płaszczyznach. Rozpiętość nurtowego przęsła mostu wynika z szerokości koryta Brdy i wynosi 110 m.

Inwestycja ma na celu usprawnienie ruchu w Bydgoszczy. Przeprawa mostowa przez rzekę Brdę wraz z estakadami dojazdowymi z obu brzegów do mostu stanowi dodatkowe połączenie północnej i południowej części miasta.

Budowa została ukończona w końcu 2013 r., kosztowała ponad 219,4 mln zł z czego ponad 92,7 mln zł stanowią środki unijne. Inwestorem było miasto Bydgoszcz. Zdjęcia inwestycji dostępne są w dziale multimedia.

 Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!