PARTNER PORTALU

Już piąty raz można było zgłaszać projekty, które zasługują na miano Top Inwestycji Komunalnej! Konkurs organizują Portalsamorządowy.pl oraz Grupa PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach.

Celem konkursu jest wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych oraz docenianie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

Główne kryterium konkursu Top Inwestycje Komunalne 2016 to efekt prorozwojowy inwestycji, a ponadto:

  • rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu,
  • walory estetyczne,
  • funkcjonalność,
  • nowatorstwo,
  • współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji,
  • montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.),
  • aktywne gospodarowanie majątkiem.

Jak wybieramy?

Zgłoszone inwestycje oceniamy według przedstawionej argumentacji wobec powyżej przedstawionych kryteriów. Najpierw sporządzona została lista 30 nominowanych, z której wyłonimy 10 laureatów.

Konkurs dotyczy inwestycji oddanych do użytku lub w szczególnych przypadkach oddanych do użytku w przynajmniej 50 proc. (planowana kanalizacja może np. liczyć 50 km, jeśli oddane jest 25, inwestor może brać udział). Chodzi o inwestycje zakończone nie wcześniej niż w 2015 roku.

Prawidłowa ocena projektów Top 10 Inwestycji Komunalnych jest możliwa dzięki Radzie Konsultacyjnej, która wspiera konkurs. Konsultacje z członkami rady w sprawie 30 inwestycji nominowanych do nagrody Top Inwestycje Komunalne 2016 odbędą się w kwietniu. Swoją najlepszą inwestycję wybiorą także internauci. Głosowanie trwa do 9 maja.

Statuetki Top Inwestycji Komunalnych zostaną wręczone podczas uroczystej gali w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 18-20 maja 2016.

Udział w konkursie jest darmowy. Bezpłatny jest też udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, podczas którego odbędzie się gala finałowa Top Inwestycji 2015.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!