PARTNERZY PORTALU

Inkubator Przedsiębiorczości w strefie aktywności "Mechaniczne" w Tarnowie

"Rozbudowa Strefy Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne” w Tarnowie – etap III" została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016.

48
15

Wartość inwestycji: 21,5 mln zł (w tym dotacja z RPO – 8,4 mln zł, 13,1 – wkład własny gminy).

Inwestor: Urząd Miasta Tarnowa w partnerstwie z Tarnowskim Klasterem Przemysłowym S.A.

Inwestycja pn.: „Rozbudowa Strefy Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne” w Tarnowie – etap III” polegała na zmianie sposobu użytkowania budynku o funkcji przemysłowej na funkcje usługowo-produkcyjno-przemysłowe dla potrzeb Inkubatora Przedsiębiorczości.

Istotną kwestię stanowią walory estetyczne Inkubatora, który został zlokalizowany w budynku narzędziowni byłych Zakładów Mechanicznych „Tarnów” S. A., z zachowaniem jego industrialnej funkcji, ale o nowoczesnych standardach wykończenia.

Obiekt przeznaczony zarówno do działalności usługowej, jak i produkcyjnej. Podzielony został na dwie części: halę usługowo-produkcyjno-magazynową i pomieszczenia biurowe, co pozwala na prowadzenie szerokiego spektrum działalności gospodarczych. 

Ponadto teren objęty jest statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie – podstrefa w Tarnowie, posiadając dobrą lokalizację, dogodną komunikację zarówno z autostradą A4, jak i z centrum Miasta Tarnowa.

Nowo powstały obiekt to pierwszy taki projekt w Tarnowie, w którym po preferencyjnych cenach będą dostępne powierzchnie dla rozpoczynających działalność gospodarczą. Inkubator Przedsiębiorczości TKP S.A. to miejsce rozwoju przedsiębiorczości i nabierania doświadczenia przez podmioty gospodarcze do samodzielnego funkcjonowania na rynku.

Była to największa inwestycja realizowana w ostatnich latach przez Gminę Miasta Tarnowa. Łączna wartość tej inwestycji to ponad 35 mln złotych i stanowiła ona ostatni etap projektu pn.: „Rozbudowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie”. Całkowity koszt tego projektu realizowanego w trzech etapach od 2009 roku to ponad 70 mln złotych.

Opis inwestycji w dziale Multimedia

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!