PARTNERZY PORTALU

Inkubator technologiczny Skye Inc Kieleckiego Parku Technologicznego

Budowa inkubatora technologicznego Skye Inc wraz z zapleczem B+R na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016.

290
12

Wartość Inwestycji: 32 mln zł (z czego 86,6% kosztów kwalifikowanych stanowiła dotacja unijna, reszta to wkład własny Gminy Kielce).

Inwestor: Gmina Kielce, Kielecki Park Technologiczny.

Budynek SKYE Inc usytuowany został w poprzemysłowej dzielnicy Kielc, przy ul. Olszewskiego 6 i przynależy do nowoczesnej infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego inkubatora ORANGE Inc, z którym tworzy Zespół Inkubatorów Technologicznych (Strefę 1), a także w bliskim sąsiedztwie pozostałych obiektów KPT, w tym hal przemysłowych i terenów inwestycyjnych.

Inwestycja dotyczyła przebudowy, rozbudowy i nadbudowy istniejącego budynku administracyjno-biurowego na potrzeby Zespołu Inkubatorów Technologicznych, natomiast tereny okalające budynek zostały przeznaczone pod budowę miejsc postojowych oraz organizację ogródka jordanowskiego.

W szklanej elewacji budynku zamontowano panele fotowoltaiczne, przetwarzające światło słoneczne w energię elektryczną. SKYE staje się nowoczesną bazą dla świata IT. Inkubator wyposażony jest w przestrzenie dyskowe, wirtualne maszyny, klastry obliczeniowe i serwery – urządzenia zasilane energią solarną, dzięki panelom fotowoltaicznym, czerpiącym ją wprost z nieba.
SKYE Inc dedykowany jest głównie branży teleinformatycznej, dlatego wyposażony został w Laboratorium ICT/IT, z którego mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale również szkoły, studenci i pozostałe osoby/instytucje zainteresowane rozwojem branży.

W budynku Inkubatora technologicznego SKYE Inc mieszczą się również nowoczesne laboratoria badawczo-rozwojowe oraz centra kompetencji, w tym Energetyczne Centrum Nauki i biblioteka materiałowa.

Opis inwestycji w dziale Multimedia.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!