PARTNERZY PORTALU

Przebudowa DK 91 w Częstochowie

Przebudowa DK 91 w Częstochowie – ul. Warszawska i ul. Rędzińska wraz z budową węzła DK 91 z DK 1 została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016.

336
22

Wartość inwestycji: ok. 61,5 mln zł (w tym ok. 48 mln to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, reszta – wkład własny Gminy Częstochowa).

Inwestor: Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań realizowanych przez Miasto Częstochowę zmierzających do poprawy infrastruktury drogowej.

Inwestycja obejmowała przebudowę całego odcinka DK-91 (ul. Warszawska i ul. Rędzińska) w granicach administracyjnych miasta Częstochowa. Przebudowywany odcinek drogi mierzy 5,91 km. Najważniejszym elementem zrealizowanej inwestycji jest przebudowany wiadukt nad DK-1 wraz ze zjazdami (cały ciąg drogi nr DK-91).

W ciągu przebudowywanej drogi zostało zbudowanych 5 rond na szczególnie uczęszczanych skrzyżowaniach. Ponadto przebudowane zostały chodniki, elementy oświetlenia i odwodnienia wraz z likwidacją kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym.

Zmodernizowana droga krajowa i nowa infrastruktura spowodowały, że inwestycja pozwoliła osiągnąć konkretne efekty:
• spadek liczby wypadków i liczby ofiar śmiertelnych;
• poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu oraz przejezdności przez miasto drogami krajowymi poza siecią TEN-T;
• poprawa płynności ruchu, skrócenie czasu przejazdu w ruchu tranzytowym i w połączeniach między dużymi miastami kraju;
• poprawa dostępności komunikacyjnej Polski i połączeń międzyregionalnych poprzez rozwój dróg krajowych poza siecią TEN-T.

Głównym efektem prorozwojowym zrealizowanego przedsięwzięcia jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej obszaru. Obecnie przy ul. Warszawskiej i Rędzińskiej zlokalizowanych jest wiele przedsiębiorstw dających zatrudnienie znacznej części mieszkańców Częstochowy oraz pobliskich miejscowości.

Ponadto, spoglądając na efekt końcowy inwestycji z pewnością odniesie się wrażenie, że DK 91 w Częstochowie płynnie wkomponowuje się w otaczający krajobraz

Opis inwestycji w dziale Multimedia

 

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!