PARTNERZY PORTALU

Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim

Budowa Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016.

1582
135

Wartość inwestycji: 27,8 mln zł (w tym dofinansowanie unijne z RPO – ponad 20 mln, reszta wkład własny miasta).

Inwestor: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” jest największą atrakcją Wodzisławia Śląskiego, całego powiatu wodzisławskiego oraz jego okolic.

Park został ulokowany w ścisłym centrum miasta, pomiędzy trzema największymi wodzisławskimi osiedlam, zamieszkiwanymi łącznie przez około 10 tysięcy osób. Teren ok. 24 ha, na którym znajduje się atrakcja, wcześniej składał się z nieuporządkowanej roślinności, bez niemal żadnego zaplecza pozwalającego na uznanie go za obszar reprezentatywny.

Ze względu na specyfikę terenu, składającego się z trzech wyraźnie zaznaczonych wzniesień oraz wąwozu biegnącego pomiędzy nimi, zdecydowano o ulokowaniu głównego deptaka z wydzieloną częścią dla pieszych oraz dla rowerów właśnie w tej strefie. Nieopodal znajduje się także innowatorski budynek kontenerowy, pełniący funkcję wypożyczalni sprzętu, siedziby pracowników, a także posiadający zaplecze sanitarne dla gości parku, w tym pomieszczenie dla matek z dziećmi.

Poza powszechnie stosowanymi rozwiązaniami jak ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-jezdne czy place zabaw dla najmłodszych, na terenie „Trzech Wzgórz” można odnaleźć wiele innych atrakcji, takich jak linarium osiągające wysokość niemal 13 metrów, kompleks boisk do gier różnych, skatepark z wydzieloną lożą dla obserwatorów oraz ze strefą do zabawy w chowanego, profesjonalna strzelnica laserowa oraz ulokowany na przestrzeni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych modułowy labirynt.

Na terenie parku funkcjonują profesjonalne trasy rowerowe: dirt jumping, pumptrack oraz slopestyle, stoły do gry w szachy, boksy do grillowania oraz miejsce, gdzie można rozpalić ognisko.
Miłośnicy czworonogów znajdą na terenie Trzech Wzgórz dwa wydzielone wybiegi dla zwierząt.
Budowa Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” to zdecydowanie największa, ale też najtrudniejsza z inwestycji zrealizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Opis inwestycji w dziale Multimedia

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!