PARTNERZY PORTALU

Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6

Projekt pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6” został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016. Liderem projektu jest Gorzów Wielkopolski.

1048
118

Wartość inwestycji: 219,8 mln zł (w tym dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – 112,1 mln zł, wkład własny spółki – 19,8 mln zł, obligacje kuponowe – 47,5 mln zł).

Inwestor: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski.

Dzięki przedsięwzięciu aglomeracja Gorzów Wlkp. oraz gminy: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok zostały wyposażone w sieć wodociągową na poziomie ponad 99%, a w sieć kanalizacyjną na poziomie ponad 96%. Kilkanaście tysięcy odbiorców uzyskało dostęp do sieci kanalizacyjnej, a ponad tysiąc do wodociągowej. Poprawiła się bezawaryjność sieci i obiektów niezbędnych w procesie produkcji wody i oczyszczania ścieków.

Projekt „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6” był największym projektem w sektorze „Środowisko” realizowanym na terenie województwa lubuskiego.

Niemożliwa byłaby realizacja projektu o tej skali wyłącznie ze środków budżetu PWIK. Co więcej, mechanizm finansowania wdrożony przez spółkę był pierwszym tego typu w kraju (obligacje kuponowe z dopłatą do ceny wykupu, niezabezpieczone budżetem udziałowców).

Dzięki nowoczesnym i ekologicznym metodom zastosowanym w realizacji projektu, spółka stała się jednym z liderów pod tym względem w skali całej Polski.

Zakres terytorialny: Gorzów Wlkp. oraz gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok.

Efekt ekologiczny: 13 792 mieszkańców, którzy uzyskali możliwość podłączenia się do sieci kanalizacyjnej i 1 037 mieszkańców, którzy zostali podłączeni do sieci wodociągowej.

Efekt rzeczowy projektu:

• 149,9 km wybudowanej sieci kanalizacyjnej,
• 64,9 km wybudowanej sieci wodociągowej,
• 15,3 km wyremontowanej sieci kanalizacyjnej,
• 9,6 km wymienionej sieci wodociągowej,
• 1 przebudowana i zmodernizowana oczyszczalnia ścieków,
• 3 wyremontowane Stacje Uzdatniania Wody,
• 2 przebudowane Główne Przepompownie Ścieków,
• renowacja kolektorów ściekowych Ø800 mm w zakresie wymiany armatury (4 komory zasuw i pompownia główna) i 1,9 km wyremontowanych kolektorów ściekowych Ø1200mm.

Opis inwestycji w dziale Multimedia

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!