PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Budowa i eksploatacja wiat przystankowych w Warszawie

Budowa i eksploatacja wiat przystankowych w Warszawie została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Projekt został zrealizowany przez miasto Warszawa oraz konsorcjum AMS oraz Ströer Polska.

Adobe Stock
7
6

Wartość inwestycji: 98 mln zł

Inwestycja obejmuje wymianę 1580 wiat przystankowych w całej Warszawie. Zainstalowano trzy rodzaje zadaszeń, dostosowanych do charakteru przestrzeni publicznej: konkursowe, konserwatorskie i seryjne. Wszystkie są interaktywne – wyposażone w technologię Near Field Communication (NFC) oraz kody QR (w wiatach konkursowych i konserwatorskich docelowo dostępne będzie też Free WiFi).

Koncesjonariusz, w zamian za nowe wiaty, otrzyma prawo do korzystania z powierzchni reklamowych umieszczonych na wymienionych przystankach. Korzyści finansowe wynikające z ekspozycji reklam w wiatach przystankowych są jedyną formą wynagrodzenia koncesjonariusza. Miasto nie musi dofinansowywać przedsięwzięcia z własnego budżetu w żadnej formie.

Umowę z koncesjonariuszem (na 106 miesięcy) miasto Warszawa podpisało 18 grudnia 2013 r. Wszystkie wiaty przystankowe miały powstać w ciągu 3 lat od dnia podpisania umowy.

W czasie trwania umowy koncesji wybrany partner prywatny będzie odpowiadał za pełne utrzymanie wiat, od sprzątania po ich konserwację i remonty. Ponadto, koncesjonariusz będzie ponosić opłaty administracyjne i ewentualnie inne opłaty, w tym koszty oświetlania wiat. Jego zadaniem będzie także ubezpieczenie przystanków.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!