PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Budowa Sądu Rejonowego w Nowym Sączu

Budowa budynku Sądu Rejonowego w Nowym Sączu przy ul. Grunwaldzkiej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Projekt jest realizowany przez Sąd Rejonowy w Nowym Sączu i PPP Projekt Sp. z o.o. (należąca do Warbud S.A.).

Adobe Stock
8
3

Wartość inwestycji: 125 mln zł

To pierwsza inwestycja administracji rządowej realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Prowadzona jest ona pod ścisłym nadzorem Ministerstwa Sprawiedliwości i przy wsparciu merytorycznym Ministerstwa Rozwoju.

Projekt zakłada budowę i utrzymanie przez 20 lat nowoczesnej siedziby Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, o całkowitej powierzchni ponad 10 tys. m kw. Przedsięwzięcie obejmuje także parking podziemny, infrastrukturę techniczną i zagospodarowanie terenu.

Wkładem podmiotu publicznego jest nieruchomość, na której stanie sąd, przekazana partnerowi prywatnemu w dzierżawę na okres obowiązywania umowy. Wkład partnera prywatnego to specjalistyczna wiedza, dotycząca przeprowadzenia procesu inwestycyjnego oraz utrzymania i zarządzania nieruchomością, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz finansowanie projektowania, budowy i zarządzania nową siedzibą. 

Podpisanie umowy między Skarbem Państwa a stroną prywatną nastąpiło w marcu 2015 r. (w sierpniu tego samego roku odbyło się podpisanie umowy finansowej pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz firmą PPP Projekt). Planowany termin zakończenia inwestycji to rok 2018.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!