PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Budowa szpitala powiatowego w Żywcu

Budowa szpitala powiatowego w Żywcu została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Projekt jest realizowany przez starostwo powiatowe w Żywcu oraz spółkę InterHealth Canada.

Adobe Stock
147
1

Wartość inwestycji: 137,78 mln zł

Szpital powiatowy w Żywcu jest pierwszym w kraju tak dużym przedsięwzięciem w sektorze zdrowia realizowanym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Prywatnym partnerem samorządu jest, specjalizująca się w zarządzaniu międzynarodowymi projektami, firma InterHealth Canada Limited, która realizowała podobne przedsięwzięcia w sektorze opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Kuwejcie.

Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu 2015 r. Inwestycja była możliwa m.in. dzięki wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz konsorcjum banków.

Umowa zakłada, że szpital zostanie wybudowany, a następnie prowadzony oraz zarządzany przez partnera prywatnego do roku 2045, kiedy to zostanie przekazany Starostwu Powiatowemu w Żywcu. Partner prywatny jest zobowiązany do prowadzenia działalności medycznej w takim samym zakresie, jaki jest realizowany obecnie przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Żywcu (może ponadto rozszerzyć zakres usług).

Budynek szpitala będzie liczył cztery kondygnacje o powierzchni netto ok. 18 000 m² (z możliwością rozbudowy), w pełni zintegrowane oddziały, oddział ratunkowy, lądowisko dla helikopterów oraz zwiększoną liczbę przychodni. W sumie oferować będzie 340 łóżek szpitalnych i 40 łóżek opieki długoterminowej.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!