PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej zostało nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Centrum utworzyła samorządowa instytucja kultury Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Obiektem zarządza Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Urszula Tomaszewska, Izabela Wierzbicka.

Adobe Stock
13
3

Wartość inwestycji: blisko 55 mln zł. Na tę kwotę składają się środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (37,5 mln zł), budżet państwa (6,2 mln zł) oraz budżet województwa mazowieckiego (11,1 mln zł).

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to muzeum na otwartym powietrzu, potocznie nazywane muzeum skansenowskim. Na terenie ponad 50 ha odtworzono wieś rzędową z 11 zagrodami chłopskimi i kilka samodzielnych zespołów architektonicznych z kościołem, 2 dworami oraz ekspozycjami stałymi o transporcie i rzeźbie ludowej. Całość odzwierciedla specyfikę architektoniczno-kulturową Mazowsza północno-zachodniego w XIX w. i na początku XX w.

Instytucja już od wielu lat jest jednym z ważniejszych punktów na mapie turystycznej Mazowsza północno-zachodniego. Dzięki powstaniu i rozwojowi placówki Sierpc stał się rozpoznawalnym miejscem nie tylko w skali regionu, ale też całej Polski. Muzeum w Sierpcu rokrocznie odwiedza około 70 tysięcy turystów, co – biorąc pod uwagę położenie i wielkość samego miasta – jest wynikiem bardzo dobrym.

W ramach instytucji powstało także Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej. Składa się z części hotelowej, części widowiskowo-konferencyjnej oraz części rekreacyjno-rozrywkowej.

Operatora zarządzającego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu wyłoniono w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Zostało nim Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Urszula Tomaszewska, Izabela Wierzbicka. 

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!