PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Infrastruktura sportowo-rekreacyjna na stoku Dębowca w Bielsku-Białej

Infrastruktura sportowo-rekreacyjna na stoku Dębowca w Bielsku-Białej została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada Urząd Miasta Bielska-Białej, usługi świadczy firma ZIAD Bielsko-Biała.

Adobe Stock
27
47

Koszt inwestycji: W marcu 2010 r. został złożony wniosek o dofinansowanie unijne projektu. Dofinansowanie ze środków unijnych zagospodarowania Dębowca to 28,6 mln zł. Inwestycję zrealizowano w ramach zadania o nazwie „Infrastruktura turystyczno-rekreacyjna w Bielsku-Białej”, którego łączna wartość to 61,32 mln zł.

Zagospodarowanie stoku Dębowca daje mieszkańcom Bielska-Białej możliwość spędzania wolnego czasu w otoczeniu przyrody i gór.

W ramach projektu na stoku Dębowca powstały: kolej kanapowa o długości 600 m, trasa narciarska zjazdowa, wyciąg zaczepowy dla dzieci o długości 84 m, park linowy, plac zabaw dla dzieci wyposażony m.in. w piramidę wspinaczkową, huśtawki, skałkę i ściankę wspinaczkową, karuzelę itp.

 

W grudniu 2012 r. Gmina Bielsko-Biała podpisała z firmą ZIAD Bielsko-Biała (wybraną w drodze postępowania na wybór Operatora infrastruktury Dębowca) umowę koncesji na usługi polegające na utrzymaniu i zarządzaniu infrastrukturą sportowo-rekreacyjną stoku Dębowca w Bielsku-Białej.

W dniu 18 stycznia 2013 r. nastąpiło oficjalne otwarcie powstałego w ramach dofinansowania ośrodka na Dębowcu, który obecnie funkcjonuje pod nazwą: „Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski”.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!