PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Instalacja energetycznego zagospodarowania biogazu w Zawierciu

Instalacja OZE ograniczająca emisję metanu w Zawierciu została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Inwestycję zrealizowali Zakład Gospodarki Komunalnej w Zawierciu oraz firma Neo Energy.

Adobe Stock
637
18

Wartość inwestycji: 1,97 mln zł netto

W celu realizacji tego przedsięwzięcia partner prywatny został zobowiązany do zaprojektowania i wybudowania instalacji odgazowania składowiska w Zawierciu z odnawialnym źródłem energii wytwarzającym energię elektryczną i cieplną (kogeneracja) z biogazu składowiskowego. Firma otrzymuje wynagrodzenie wynikające z pobierania części pożytków, jakie przynosić będzie instalacja i obiekt przez okres wskazany w ofercie.

Partner prywatny został zobowiązany do poniesienia w całości wydatków na zaprojektowanie i wybudowanie instalacji oraz obiektu. Z kolei partner publiczny udostępnia teren, zasoby gazu i wewnętrzną instalację elektroenergetyczną.

Celem inwestycji jest realizacja ustawowego obowiązku utylizowania biogazu składowiskowego i wytwarzania z niego zielonej energii, ograniczając w ten sposób emisje metanu do atmosfery. Instalacje energetycznego zagospodarowania biogazu składowiskowego są najskuteczniejszym i sprawdzonym w świecie rozwiązaniem ograniczającym emisję metanu. Instalacje te wypełniają misję ochrony środowiska i są postulowane i oczekiwane przez lokalne społeczności, jako skuteczna ochrona zdrowia i życia ludzi oraz środowiska.

Po zakończeniu współpracy z partnerem prywatnym, ZGK stanie się właścicielem składników sieci pozyskiwania biogazu i przyłącza, co umożliwi kontynuowanie odgazowania.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!