PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Jarmark Nowa Targowica w Nowym Targu

Jarmark Nowa Targowica w Nowym Targu został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Projekt został zrealizowany przez Gminę Miasto Nowy Targ i spółkę Nowa Targowica.

Adobe Stock
217
113

Wartość inwestycji: 17 mln zł

Celem inwestycji Jarmark Nowa Targowica w Nowym Targu było przeniesienie jarmarku w nowe, przestrzenne i dostosowane do handlu miejsce na miarę XXI wieku.

Cały teren jarmarku został podzielony na funkcje. Zaczynając od strony południowej – frontowej wzdłuż parkingów, są to na przemian zespoły straganów handlowych oraz pawilony handlowe otaczające targowisko, tworząc zarówno zwartą elewację od drogi z zaakcentowanymi wejściami i ozdobnymi bramami wprowadzającymi na targowisko, przy których jest usytuowany plan targowiska, jak i informacje niezbędne do skierowania pieszych w odpowiednich kierunkach. Obiekty te tworzą elewację targowicy, stopniowo różnicując skalę całego zespołu.

Również od strony wschodniej elewację założenia stanowią pawilony handlowo-usługowe wraz z gastronomicznymi, do których przylegają ogródki kawiarniane służące także na potrzeby terenów rekreacyjnych rozciągających się wzdłuż wałów rzeki Dunajec, które w przyszłości mogą być zagospodarowane i połączone z całym założeniem.

W głębi zespołu usytuowana jest trochę większa skala obiektów w postaci zadaszonego placu handlowo-wystawienniczego służącego również na potrzeby organizowania wszelkiego rodzaju targów oraz wystaw. Przez środek założenia, wzdłuż osi wschód-zachód, przebiega oś komunikacyjna. Po jej północnej stronie usytuowane będą kolejne zespoły straganów oraz w narożniku północno-wschodnim „targ zwierzęcy” z własnym parkingiem przystosowanym dla pojazdów z inwentarzem. Na głównych osiach kompozycyjnych targowicy, północ-południe i wschód-zachód, usytuowano niewielkie place, zaplanowane jako tematyczne: plac kowali, plac tekstylny, plac artystów.

Gmina Miasto Nowy Targ oraz spółka Nowa Targowica podjęły i realizują działania związane z aktywnym zarządzaniem majątkiem powstałym w ramach inwestycji, mając na celu prawidłowe wykorzystanie i zachowanie jej trwałości.

Jarmark został otwarty 28 maja 2016 r.

W ramach inwestycji Gmina Miasto Nowy Targ wyłożyła kwotę 5 mln zł. Partner prywatny 12 mln zł. Jednak wartość całego projektu jeszcze się zwiększy, ponieważ planowane są dalsze działania prorozwojowe dla tego obszaru i samego przedsięwzięcia.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!