PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Modernizacja Oczyszczalni Ścieków w Konstancinie-Jeziornie

Modernizacja Oczyszczalni Ścieków w Konstancinie-Jeziornie została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Projekt został zrealizowany przez gminę Konstancin-Jeziorna oraz spółkę Saur Konstancja należącą do Saur Polska.

Adobe Stock
10
3

Wartość inwestycji: 53 mln zł

Modernizacja Oczyszczalni Ścieków została zrealizowana w oparciu o podpisaną w 2012 r. umowę o Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, która zakłada odbiór i oczyszczanie ścieków komunalnych z terenu gminy przez 32 lata. Inwestycja zakończyła się pod koniec 2015 r.

Inwestycja miała na celu zapewnienie wysokiej jakości odprowadzanych wód do rzeki Jeziorki zgodnie z wymogami prawa, jednocześnie przewidując rezerwę na dalszy rozwój gminy.

Dzięki modernizacji starego obiektu gmina zyskała nowoczesną oczyszczalnię ścieków. Spełnia ona restrykcyjne normy środowiskowe wymagane przez przepisy polskie oraz europejskie, a także gwarantuje bezpieczeństwo ekologiczne uzdrowiska, okolicznych mieszkańców i pracowników.

W ramach inwestycji powstało dziewięć nowych budynków o łącznej powierzchni zabudowy ponad 2200 m kw. i kubaturze ponad 8600 m sześc. Aktualnie obiekt może przyjąć aż 6000 m sześc. ścieków na dobę, co całkowicie zaspokaja obecne potrzeby miasta i gminy, a jednocześnie uwzględnia przyszły wzrost liczby mieszkańców oraz rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Wdrożony proces Cyclaflux polega na biologicznym oczyszczaniu ścieków w reaktorze SBR przy wykorzystaniu mikroorganizmów, które usuwają m.in. azot i fosfor. Technologia ta gwarantuje wysoką jakość ścieków odprowadzanych do środowiska naturalnego, czyli rzeki Jeziorki, zgodnie z europejskimi i polskimi normami.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!