PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Parking dwukondygnacyjny na terenie kompleksu Hali Stulecia we Wrocławiu

Dwukondygnacyjny parking samochodowy na terenie Zespołu Hali Stulecia we Wrocławiu został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Budowa parkingu została zrealizowana przez spółkę Budimex Parking Wrocław i Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa.

Adobe Stock
130
3

Wartość inwestycji: 43,3 mln złotych netto

Inwestycję zrealizował w ramach umowy koncesyjnej zawartej w kwietniu 2012 roku Budimex Parking Wrocław, spółka celowa w 100 proc. zależna od giełdowego Budimeksu SA, na zlecenie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Hala Ludowa Sp. z o.o.​

Jest to jedna z nielicznych w Polsce i pierwsza w Grupie Budimex inwestycja zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. W ramach zawartej umowy koncesji spółka Budimex Parking Wrocław zaprojektowała i sfinansowała budowę parkingu i do końca umowy koncesji, tj. do 31 sierpnia 2042 roku, będzie jego operatorem.

Po krótkim, bo zaledwie 15-miesięcznym okresie budowy, przy Hali Stulecia we Wrocławiu powstał podziemny, dwukondygnacyjny parking.

Łącznie na parkingu są 792 miejsca, w tym 273 na poziomie „-2”, 244 na poziomie „-1” i 275 na poziomie „0”, w tym 30 miejsc dla niepełnosprawnych i 20 miejsc dla autokarów.

Parking znajduje się przy zabytkowym kompleksie Hali Stulecia wpisanym w 2006 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz do rejestru zabytków. Zlokalizowany jest w pobliżu Zoo, fontanny multimedialnej i ogród japońskiego.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!