PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Rewitalizacja północnego cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku

Rewitalizacja północnego cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Projekt jest zrealizowany przez miasto Gdańsk oraz spółkę Granaria (konsorcjum Multibud W. Ciurzyński i Immobel Poland).

Adobe Stock
15
3

Wartość inwestycji: 400 mln zł

Podpisana 31 marca 2015 roku umowa zakłada, że partner prywatny w ciągu 8,5 roku zagospodaruje północną część Wyspy Spichrzów (powstanie tam kompleks handlowo-mieszkaniowo-usługowy o łącznej powierzchni użytkowej ok. 60 tys. mkw.) oraz wykona m.in. przebudowę Długiego Pobrzeża, Mostu Stągiewnego, skrzyżowania ulicy Podwale Przedmiejskie z ul. Chmielną. Inwestycja obejmuje też budowę ogólnodostępnej kładki dla pieszych, łączącej północny cypel Wyspy Spichrzów z Długim Pobrzeżem i mariny na południe od Mostu Stągiewinego. Inwestycja będzie realizowana etapami i zakończy się w 2023 roku.

Jednym z ważniejszych etapów zabudowy pierwszego kwartału Wyspy Spichrzów jest budowa hotelu. Będzie to 4-gwiazdkowy obiekt o powierzchni użytkowej 13,7 tys. mkw, z 240 pokojami i 44 miejscami parkingowymi w parkingu podziemnym. Znajdować będą się w nim także sale konferencyjne, strefa fitness i spa. Parter hotelu zostanie zrealizowany w formule „open lobby” – korzystać z niego będą mogli wszyscy odwiedzający to miejsce, a nie tylko goście hotelowi. Każdy też będzie mógł wjechać windą lub wejść na ostatnią kondygnację, gdzie znajdować będzie się taras z widokiem na Stare Miasto.

 

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!