PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej w województwie lubelskim

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej w woj. lubelskim została nominowana do nagrody Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Inwestycję zrealizował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego z firmą Glenbrook Investments sp. z o.o.

Adobe Stock
10
1

Wartość inwestycji: 52 mln złotych (cała Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej to inwestycja o wartości 300 mln euro).

Budowa sieci szerokopasmowej w województwie lubelskim wchodzi w skład szerszego przedsięwzięcia, jakim jest „Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej (SSPW)”. Operatorem sieci została firma Glenbrook Investments.

W zakresie inwestycji, realizowanej w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej” w pięciu wschodnich województwach (podkarpackie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie), przewidziano budowę infrastruktury szerokopasmowej umożliwiającej podstawowy dostęp do internetu.

To największa w historii inwestycja realizowana przez Samorząd Województwa Lubelskiego. W regionie powstała sieć światłowodowa licząca ponad 2908 km oraz 298 punktów dostępowych.

Celem inwestycji było wyeliminowanie „białych plam” na internetowej mapie Lubelszczyzny, szczególnie widocznych na peryferiach. Budowę sieci zakończono 31 sierpnia 2015 r. Od tego momentu rozpoczęło się podpisywanie umów z operatorami „ostatniej mili”, czyli firmami telekomunikacyjnymi dostarczającymi internet bezpośrednio do określonych użytkowników.  

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!