PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Utworzenie i wyposażenie żłobka w Krapkowicach

Utworzenie i wyposażenie żłobka w partnerstwie publiczno-prywantym w Krapkowicach zostało nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Żłobek został utworzony przez Urząd Miasta i Gminy Krapkowice oraz Usługi Opiekuńcze Anna Gawinek "Świat do 3 lat".

Adobe Stock
12
2

Wartość inwestycji: 1,15 mln zł

Krapkowice w woj. opolskim znalazły sposób na rozwiązanie problemu niewystarczającej liczby żłobków na terenie gminy. Wyjściem dla tej sytuacji okazało się pozyskanie nowych źródeł finansowania, m.in. prywatnych inwestorów, realizując zadanie utworzenia żłobka w formule PPP.

Przykładem takiej realizacji jest żłobek „Świat do 3 lat” utworzony w Krapkowicach na Os. Sady 1. Zadanie polegało na wyposażeniu lokalu będącego własnością osoby prywatnej i prowadzenie żłobka przez okres co najmniej 5 lat.

W ten sposób powstał pierwszy prywatny żłobek w Krapkowicach. Warunki lokalowe pozwalają na przyjęcie 26 dzieci. Żłobek oferuje opiekę dzienną dla dzieci w wieku od pół roku do 3 lat i zatrudnia wykwalifikowane, doświadczone opiekunki dziecięce.

Umowę na wykonanie inwestycji zawarto w 2011 roku. Krapkowice, podejmując się współpracy z partnerem prywatnym przy utworzeniu żłobka, były pierwszym samorządem, który podjął się tej sztuki.

Jak mówi burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, na utworzenie żłobka złożyło się pozyskanie obiektu od osoby prywatnej oraz dotacja Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z programu „Maluch”.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!