PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Raciborzu

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Raciborzu został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Inwestycja została zrealizowana przez Miasto Racibórz i firmę EMPOL.

Adobe Stock
53
4

Wartość inwestycji: około 13,6 mln zł netto

Inwestycja polegała na zaprojektowaniu, budowie, finansowaniu i eksploatacji instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Raciborzu.

W ramach inwestycji wybudowano m.in. halę sortowni odpadów; moduł do stabilizacji tlenowej odpadów – reaktory zamknięte; biofiltr do oczyszczania powietrza procesowego z modułu do stabilizacji tlenowej odpadów; plac dojrzewania oraz techniczno-technologiczny.

Wśród korzyści wynikających z instalacji możemy wymienić w szczególności poprawę jakości środowiska, promowanie selektywnego zbierania odpadów czy wzrost atrakcyjności miasta i powiatu dla potencjalnych inwestorów.

Umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym między miastem Racibórz a firmą EMPOL zawarta została w dniu 30 października 2014 roku.

Miasto wniosło wkład własny pod postacią nieruchomości, na której została zlokalizowana inwestycja. Zapewnia też gwarancję 20 tys. ton odpadów komunalnych wytworzonych na terenie miasta.

W ramach zawartej umowy PPP, wszystkie koszty i ryzyko związane z budową instalacji i finansowaniem inwestycji spoczywało po stronie partnera prywatnego. Partner prywatny ponosi całkowitą odpowiedzialność za eksploatację instalacji. W zamian włada majątkiem wytworzonym w ramach inwestycji, którą – zgodnie z podpisaną umową PPP – będzie użytkował przez okres 20 lat.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!