PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Zamek w Szydłowcu

Zamek w Szydłowcu został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Inwestorem publicznym jest Urząd Miejski w Szydłowcu, zarządzaniem i efektywnym administrowaniem pomieszczeń zajmuje się firma Catering OK.

Adobe Stock
97
3

Wartość inwestycji: około 4 mln zł

Gmina Szydłowiec zawarła umowę koncesji na usługi zarządzania i administrowania wyznaczonymi pomieszczeniami budynku Zamku w Szydłowcu. Zamek jest dawną rezydencją rodu Szydłowieckich i Radziwiłłów oraz księżnej Anny Sapieżyny. Obiekt o gotycko-renesansowej architekturze stanowi jeden z głównych zabytków miasta.

Zamek został zrewitalizowany w wyniku realizacji projektu pn. „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa dostępności i funkcjonalności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Pomieszczenia znajdujące się w północnym i wschodnim skrzydle zamku udostępniono inwestorowi prywatnemu w ramach koncesji na usługi. Dla części z pomieszczeń przewidziana jest działalność gastronomiczna, większość jednak ma charakter wielofunkcyjny i może służyć np. do organizacji imprez. Zarządza nimi firma Catering OK z Radomia. 

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!