PARTNERZY PORTALU

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków w Nowogardzie

Świadczenie na terenie gminy Nowogard usług z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, z wykorzystaniem majątku wodociągowego i kanalizacyjnego dzierżawionego od gminy Nowogard, zostało nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Projekt został zrealizowany przez gminę Nowogard oraz spółkę Remondis Aqua.

Adobe Stock
4
2

Wartość inwestycji: 30,32 mln zł

Przedmiotem inwestycji jest świadczenie usług z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Nowogard, z wykorzystaniem majątku wodociągowego i kanalizacyjnego, dzierżawionego od gminy Nowogard.

Świadczenie zostało zrealizowane w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym i Ustawy o koncesjach na roboty budowlane i usługi (art. 4 ust 1 Ustawy o PPP).

W ramach koncesji spółka Remondis Aqua, czyli partner prywatny, będzie realizowała inwestycje ujęte w wieloletnich planach modernizacji i rozwoju urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, w kształcie uzgodnionym z gminą Nowogard i zatwierdzonym przez Radę Miejską. Ponadto będzie utrzymywała dzierżawione od gminy składniki majątkowe w należytym stanie technicznym oraz zobowiązała się do ich odtwarzania i modernizowania w zakresie i na zasadach określonych w umowie o ppp oraz umowie dzierżawy.

Spółka zobowiązana została również do uiszczania na rzecz gminy Nowogard czynszu dzierżawnego oraz podatku od nieruchomości, a także do dokonywania prac odtworzeniowych i uiszczania na rzecz miasta czynszu dzierżawnego z tytułu eksploatacji sieci.

Umowa została zawarta w 2014 r.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!