PARTNER PORTALU

TIK Polski Wschodniej: E-mapa powiatu olsztyńskiego

Projekt „E-mapa – pełna dostępność zasobu geodezyjnego i kartograficznego powiatu olsztyńskiego poprzez uzupełnienie i digitalizacje danych” został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej.

56346
328

Projekt „E-mapa”, czyli digitalizacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych powiatu, to największe przedsięwzięcie inwestycyjne powiatu olsztyńskiego i jest to pierwsze tak kompleksowe przedsięwzięcie w Polsce.

Zrealizowany za prawie 18 mln zł projekt „E-mapa” dotyczył rozległych obszarów 12 gmin powiatu olsztyńskiego. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007-2013 wyniosło 85 proc. Pozostałe 15 proc. to wkład własny powiatu olsztyńskiego. Powiat w ramach projektu kupił 4 serwery, 36 komputerów oraz specjalistyczne oprogramowanie.

Celem projektu „E-mapa” było podniesienie jakości życia mieszkańców i to, by region stał się miejscem atrakcyjnym do inwestowania, życia i pracy przez poprawę jakości i dostępności do m.in. nowoczesnych usług online.

Celem projektu była budowa społeczeństwa informacyjnego, czyli kompleksowa informatyzacja swoich zasobów oraz wdrożenia e-usług świadczonych na rzecz obywateli.

Przedsięwzięcie to zakładało przetworzenie znacznej części zasobów analogowych na postać cyfrową oraz przeprowadzenie procesów standaryzacji i harmonizacji danych geodezyjnych, które są podstawą do planowania przestrzennego i rozwoju regionu.

Przedmiotowy projekt był zgodny z założeniami RSI Województwa Warmińsko-Mazurskiego, gdyż digitalizacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych, ułatwiła współpracę na linii administracja-biznes. Przedsiębiorcy i potencjalni inwestorzy mogą online zapoznać się z ofertą terenów inwestycyjnych oferowanych przez powiat olsztyński.

Pełny opis nominowanej inwestycji zamieszczamy w dziale Multimedia.

 

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!