Partnerzy portalu

Samorządy otrzymają rekompensaty w związku ze strefami ekonomicznymi

Trzy gminy: Gliwice, Legnica oraz Wałbrzych mają otrzymać 3,16 mln zł rekompensaty w związku ze zwolnieniami z poboru podatku od nieruchomości od przedsiębiorców znajdujących się w strefach ekonomicznych.

Gliwice, Legnica i Wałbrzych otrzymają ponad 3 mln zł rekompensaty w zw. ze strefami ekonomicznymi

Trzy gminy: Gliwice, Legnica oraz Wałbrzych mają otrzymać 3,16 mln zł rekompensaty w związku ze zwolnieniami z poboru podatku od nieruchomości od przedsiębiorców znajdujących się w strefach ekonomicznych - wynika z rozporządzenia w tej sprawie.

Chodzi o projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii ws. wykazu gmin, którym przysługuje część rekompensująca subwencji ogólnej za rok 2021.

Czytaj też: Specjalne strefy ekonomiczne muszą wymyślić się na nowo

Zgodnie nowelizacją ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych gmina, która w danym roku podatkowym nie uzyskała dochodów z podatku od nieruchomości na skutek zwolnienia przedsiębiorców, otrzymuje w następnym roku z budżetu państwa część rekompensującą subwencji ogólnej na wyrównanie ubytku dochodów.

Z oceny skutków regulacji projektu wynika, że rekompensatę w wysokości 3 mln 160 tys. zł otrzymają gminy: Gliwice, Legnica i Wałbrzych.

Czytaj też: Polska jako specjalna strefa ekonomiczna staje się faktem

"W tych trzech gminach ze zwolnienia z podatku od nieruchomości na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy zmieniającej ustawę o sse skorzystało łącznie trzech przedsiębiorców − tych samych, którzy skorzystali ze zwolnienia podatkowego w 2020 r. Oznacza to, że subwencja za 2021 r. nie będzie większa niż za 2020 r." - wyjaśniono.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!