Partnerzy portalu

15 ofert na budowę domu kultury na Osiedlu Witosa w Katowicach

Oferty od 15 wykonawców dostał samorząd Katowic na budowę miejskiego domu kultury na Osiedlu Witosa. Jak podało miasto, ceny ofert mieszczą się w zakresie od 21 mln zł do 35 mln zł przy budżecie blisko 28 mln zł. Po podpisaniu umowy inwestycja ma powstać w 15 miesięcy.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W nowym miejskim domu kultury ma znaleźć się m.in. wielofunkcyjna, wytłumiona akustycznie sala z 200 miejscami siedzącymi, sceną z pianinem, zapleczem technicznym i reżyserką.
  • Przewidziano też salę baletową ze specjalnym parkietem, lustrami i nagłośnieniem, sale do prac plastycznych i ceramicznych, a także pomieszczenia do prowadzenia w nich zajęć i spotkań. Z kolei hol ma być wyposażony w systemy podświetlania i podwieszania, co umożliwi realizację wystaw.
  • Miejski Dom Kultury Witosa będzie służył nie tylko kulturze - ma stać się uniwersalną przestrzenią pełniącą różnorodne funkcje. Dlatego też w budynku znajdzie się pomieszczenie biurowe rady dzielnicy nr 8 os. Witosa oraz klub seniora.

Dotąd na liczącym ponad 12 tys. mieszkańców Osiedlu Witosa nie było placówki tego rodzaju. O zapotrzebowaniu na nią ma świadczyć powodzenie realizowanego od 2018 r. w ramach budżetu obywatelskiego projektu "LOOK - dom kultury na Witosa", zakładającego organizację lokalnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych na osiedlu.

W nowym miejskim domu kultury ma znaleźć się m.in. wielofunkcyjna, wytłumiona akustycznie sala z 200 miejscami siedzącymi, sceną z pianinem, zapleczem technicznym i reżyserką. Przewidziano też salę baletową ze specjalnym parkietem, lustrami i nagłośnieniem, sale do prac plastycznych i ceramicznych, a także pomieszczenia do prowadzenia w nich zajęć i spotkań. Z kolei hol ma być wyposażony w systemy podświetlania i podwieszania, co umożliwi realizację wystaw.

Czytaj też: 600 milionów euro na kulturę w nowej unijnej perspektywie budżetowej

Jak przekazano, Miejski Dom Kultury Witosa będzie służył nie tylko kulturze - ma stać się uniwersalną przestrzenią pełniącą różnorodne funkcje. Dlatego też w budynku znajdzie się pomieszczenie biurowe rady dzielnicy nr 8 os. Witosa oraz klub seniora.

Całą inwestycję w rejonie ulic Kwiatkowskiego i Grabskiego miasto podzieliło na dwa etapy. Pierwszy obejmuje budowę obiektu domu kultury wraz z zagospodarowaniem otaczającego go terenu oraz parkingiem, w drugim ma powstać część parkowa w północnej części terenu inwestycji.

Pierwszego etapu dotyczy trwający przetarg, w którym wpłynęło 15 ofert z cenami od 21 mln zł do 35 mln zł. Oszacowany przez miasto koszt pierwszego etapu to ok. 28 mln zł, a drugiego - ok. 1,3 mln zł. Czas realizacji prac w zakresie budynku i zagospodarowania to ok. 15 miesięcy, a planowane oddanie inwestycji do użytku to drugie półrocze 2024 r.

Miasto na razie nie określa terminu realizacji drugiego etapu. Budynek ma być wkomponowany w nowy park miejski i wykorzystywać przestrzeń do organizacji wydarzeń plenerowych. Umożliwi to zadaszona scena czy ekran dmuchany z projektorem. Powstać mają również ogrody społeczne, siłownia zewnętrzna, "leśny plac zabaw", drogi pieszo-rowerowe, ścieżki edukacyjne, stojaki na rowery, ławeczki czy pergole.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!