Partnerzy portalu

Mieszkańcy głosują na najbardziej filmowe miejsce na Śląsku

  • PAP/AKC
  • Opublikowano: 2 czerwca 2023 - 08:50
Ślązacy zdecydują, które miejsce lub obiekt wygra konkurs w plebiscycie na "Śląską Lokalizacje Filmową". Do konkursu zgłoszono aż 32 obiekty i lokalizacje z 21 miejscowości województwa śląskiego.

Na finałowej liście tegorocznego plebiscytu znalazł się między innymi bytomski gmach IV liceum, kultowy Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, malownicze Źródła Zygmunta w Złotym Potoku oraz dwie katowickie lokacje: nowoczesny kompleks biurowy Global Office Park i postindustrialne Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia.

O miejscu z największym filmowym potencjałem zdecydują w głosowaniu internetowym mieszkańcy Śląska już po raz czwarty. Od 1 do 4 czerwca Ślązacy za pośrednictwem ankiety będą mogli oddać głos na wybraną przez siebie lokację. Można oddać tylko jeden głos dziennie przez cały okres trwania konkursu.

Ogłoszenie wyników konkursu będzie miało miejsce 18 czerwca w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Także wtedy odbędzie się urodzinowa gala Śląskiego Funduszu Filmowego, który w tym roku świętuje 15-lecie swojej działalności. Na zwycięzcę plebiscytu czeka tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2023. Ponadto firma Silesian Film stworzy spot promujący zwycięską lokację, którą będzie można oglądać przez dwa tygodnie przed seansami filmowymi w Kinie Kosmos i Kinie Światowid w Katowicach.

W poprzednich edycjach laureatami plebiscytu był Kampus w Rybniku (2020), Wielki Piec Huty "Pokój" w Rudzie Śląskiej (2021) i Okiennik Wielki w gminie Kroczyce (2022).

Rangę konkursu docenił Polski Instytut Sztuki Filmowej, który przyznał plebiscytowi rok temu nominację do Nagród PISF - najważniejszych w kraju wyróżnień dla osób, instytucji i inicjatyw wspierających i promujących rozwój polskiej kinematografii.

Organizatorami konkursu są Instytucja Filmowa Silesia Film i Silesia Film Commission.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!