Partnerzy portalu

W sobotę 22. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

Pod hasłem "Oddani Maryi Matce Kościoła" w sobotę, 13 maja, odbędzie się 22. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę, której uczestnicy będą modlić się o bezpieczne podróże, o życzliwość i szacunek na drogach.

Centralnym punktem obchodów 22. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców będzie msza św., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w jasnogórskiej Kaplicy Matki Bożej.

"Podczas pielgrzymki wraz z misjonarzami otoczymy naszą modlitwą wszystkich kierowców i użytkowników pojazdów, wypraszając łaskę bezpiecznych podróży, wzajemną życzliwość i szacunek na drogach. Polecimy też wszystkich polskich misjonarzy i misjonarki podróżujących po misyjnych drogach" - napisali autorzy komunikatu,  stowarzyszenie MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców.

Dodali, że uczestnicy pielgrzymki będą też prosić Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski o pokój na Ukrainie i na świecie.

Poinformowali, że podczas pielgrzymki zbierane będą ofiary, które zostaną przeznaczone na zakup wózków inwalidzkich dla podopiecznych polskich misjonarzy posługujących w Afryce w ramach akcji "Wózek dla Afryki".

Swoje intencje modlitewne można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie www.miva.pl. Można też wysłać je drogą mailową na adres: biuro@miva.pl.

Według danych policji w Polsce w 2022 r. zgłoszono 21 322 wypadki drogowe na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. W 2021 r. zanotowano 22 816 takich wypadków. W 2022 r. ich wyniku śmierć poniosło 1896 osób. W 2021 r. na drogach zginęło 2245 osób.

 

MIVA (Mission Vehicle Association) jest stowarzyszeniem działającym na rzecz misyjnych środków transportu. MIVA Polska powstała w 2000 r. i jest jedną z agend Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!