Partnerzy portalu

Grypa dziesiątkuje Polaków. Od 1 do 15 stycznia 2023 r. było czterokrotnie więcej zakażeń grypą niż rok temu

W pierwszej połowie stycznia 2023 r. było ponad czterokrotnie więcej przypadków grypy i jej podejrzeń niż w tym samym czasie rok temu. Od 1 do 15 stycznia br. było ich ponad 559 tys., a w tym samym okresie 2022 r. – ponad 120 tys.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Najnowsze dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego pokazują też, że z ponad 559 tys. przypadków i podejrzeń grypy, zanotowanych od 1 do 15 stycznia, ponad 197 tys. dotyczyło dzieci do 14 lat.

Spośród 120 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń, potwierdzonych w pierwszej połowie 2022 r., ponad 44 tys. dotyczyło dzieci do 14. roku życia.

Grypa objawia się bólami mięśni, stawów i głowy. W przeciwieństwie do przeziębień w czasie grypy rzadko występuje katar, bardziej charakterystyczny dla niej jest suchy, męczący kaszel. Grypa może mieć również przebieg bezobjawowy lub z niewielkimi objawami.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!