Partnerzy portalu

Kolejny raz wybieramy "Zdrowy Samorząd". Czekamy na zgłoszenia do konkursu

Już po raz szósty redakcje PortalSamorzadowy.pl i RynekZdrowia.pl organizują Konkurs „Zdrowy Samorząd” - jedno z wydarzeń towarzyszących VIII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 9 i 10 marca 2023 r.).
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Celem Konkursu jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób oraz czynników ryzyka.

W poprzedniej edycji do redakcji wpłynęło ponad 90 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa. Spośród zgłoszeń wybrano 30 nominowanych samorządów.

Laureaci wyłonieni zostali przez Radę Konsultacyjną konkursu, a jeden z projektów otrzymał także nagrodę czytelników RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl.

Właśnie rusza tegoroczna edycja Konkursu. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na stronie hccongress.pl oraz w serwisach RynekZdrowia.pl i  PortalSamorzadowy.pll.

Podobnie jak w latach ubiegłych nagrody - statuetki „Zdrowy Samorząd” - zostaną przyznane w trzech kategoriach:

• Zdrowa Gmina

• Zdrowy Powiat

• Zdrowe Województwo.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy 9 marca 2023 r. podczas Gali VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Tak jak w ubiegłym roku, nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (fot. PTWP)
Tak jak w ubiegłym roku, nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (fot. PTWP)

Kilka podstawowych informacji na temat konkursu

1. Udział w konkursie jest bezpłatny.

2. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą do 16 stycznia 2023 roku wyłącznie elektronicznie, na adres: zdrowysamorzad@ptwp.pl. Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do Organizatora drogą elektroniczną na wskazany adres w formie opisu aktywności danego samorządu w zakresie promocji zdrowia, edukacji zdrowotnej i profilaktyki. Opis zgłoszenia powinien zostać przygotowany wg punktów z załącznika nr 1 do regulaminu.

3. Zgłoszenia uwzględniać mogą wybraną aktywność JST dotyczącą realizacji programów polityki zdrowotnej i innych zadań związanych z edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń i/lub ich czynników ryzyka w latach 2019-2022.

4. Zgłaszający może wysłać maksymalnie trzy zgłoszenia, przy czym opis jednego zgłoszenia nie powinien być dłuższy niż 7 tys. znaków, licząc ze spacjami.

5. Ostatecznego wyboru laureatów - spośród zgłoszonych kandydatur - dokona Rada Konsultacyjna Konkursu powołana przez Organizatora, w skład której będą wchodzić między innymi przedstawiciele instytucji centralnych i uczelni medycznych.

Regulamin konkursu zamieszczamy poniżej do pobrania.

DO POBRANIA
Konkurs Zdrowy samorząd - regulamin 2023
293.57 KB format pliku: PDF
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!