Partnerzy portalu

Cyfrowe mapy wzorowo w Miliczu

Cyfrowej Mapy Zasadniczej - odejścia od map analogowych na jakich pracują obecnie geodeci, dotyczyło niedawne spotkanie w Miliczu.
W trakcie prezentacji geodeta powiatowy Janusz Wierzowiecki omówił uwarunkowania prawne i praktyczne wymuszające przetworzenie analogowej mapy zasadniczej do postaci cyfrowej oraz założenia i zasady opracowania mapy numerycznej dla miasta Milicza i 10 obrębów wiejskich: Cieszków, Krośnice, Sułów, Sławoszowice, Świętoszyn, Wszewilki, Miłochowice, Stawiec, Kaszowo i Ruda Milicka.

 Przedstawił wielowymiarowe korzyści dla realizacji zadań publicznych, dla opracowań związanych z realizowanymi inwestycjami oraz dla gestorów sieci uzbrojenia terenu wynikające z przetworzenia do postaci numerycznej informacji zawartej dotąd na papierze. Zebrani na konferencji mogli usłyszeć m. in. o kosztach związanych z realizacją przedsięwzięcia, które wyniosły 350 tysięcy złotych.

W dyskusji Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego Pani Alicja Meusz wyraziła ogromne zadowolenie z przedsięwzięcia chwaląc Powiat Milicki i Starostę za poczucie odpowiedzialności i ogromne zaangażowanie w realizację nałożonych ustawą Prawo geodezyjne i kartograficzne zadań podkreślając, że najpóźniej do 31 grudnia 2013 r. starostowie są zobowiązani do przekształcenia zasadniczych map analogowych do postaci cyfrowej.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!