Partner portalu

Informatyku – czy Twój urząd jest bezpieczny?

Urzędy gmin powoli przestają być miejscami, do których chodzi się ze stosem papierów po pieczątkę. Coraz więcej usług przenosi się do internetu. To z kolei oznacza, że znacznie większą rolę w Jednostkach Samorządu Terytorialnego odgrywają specjaliści IT. Z myślą o nich, oraz o cyberbezpieczeństwie JST, rusza inicjatywa „Samorządowych Śniadań”, na które zaprasza EXATEL, krajowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci. Każdy kto się zarejestruje, otrzyma voucher na pyszne.pl

Internetowi przestępcy, niestety dobrze już wiedzą, że zamiast próbować wyłudzać równowartość np. kilkuset euro, lepiej zaatakować i zablokować ofiarę, dla której niedostępność usług będzie bardzo kosztowna a posiadane dane są bardzo cenne. Jak tłumaczą specjaliści, hakerzy działają na zasadzie: wykradliśmy wasze dane, macie incydent, za który spotka was sroga kara, ale możemy to załatwić po cichu, zapłacisz nam i będzie po sprawie.

W ten sposób samorządy stały dla przestępców łakomym kąskiem, gdyż obracają wielomilionowymi budżetami, gromadzą szereg poufnych danych, których kradzież może być dla nich kłopotliwa. Ich szyfrowanie nie jest jedyną forma ataków.

Inną, dość powszechną formą ataku jest tzw. business email compromise, czyli podszycie się pod kontrahenta i podanie fałszywych danych do przelewu. Jeżeli już jesteśmy w sieci, to widzimy korespondencję, widzimy z kim urząd podpisuje umowę, płaci transzę za jakiś remont. Widzą to także przestępcy, którzy przesyłają urzędom fakturę wyglądającą identycznie jak ta, którą zwykle płacą, ale ze zmienionym numerem rachunku. Jaka jest szansa, że ktoś to wyłapie? Takie sytuacja, takie ataki też się niestety zdarzają.

Specjaliści IT w samorządach, stoją na pierwszej linii walki z tego rodzaju cyberprzestępczością. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez EXATEL, samorządowi informatycy chcieliby poszerzać swoją wiedzę właśnie o tematy związane z ochroną urzędów przed atakami cybernetycznymi. Jak jednak wynika z tych samych badań, na przeszkodzie stoją przede wszystkim możliwości finansowe JST.

Aby znaleźć rozwiązania powyższych problemów, EXATEL zaprasza na pierwsze „Śniadanie Samorządowe”, które odbędzie się w formie online we wtorek 23 lutego o godz. 9.00. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do informatyków zatrudnionych w jednostkach samorządu terytorialnego. W założeniu "Śniadania Samorządowe z EXATEL” będą cyklicznymi spotkaniami.

Na pierwszym z nich, omówione zostaną kwestie wyzwań, jakie w zakresie bezpieczeństwa postawiła przed samorządami pandemia COVID-19. Każdy z uczestników będzie mógł opowiedzieć o swoich doświadczeniach i wymienić je z innymi informatykami. Podczas spotkania, specjaliści EXATELl podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą o możliwych przykładach cyberataków a także możliwościami ochrony przed nimi.

- W dobie pandemii większość naszego życia przeniosła się do internetu – także osobiste sprawy w urzędach załatwiamy online. Warto, aby Jednostki Samorządu Terytorialnego wiedziały jak zabezpieczyć się przed potencjalnymi atakami płynącymi z sieci. EXATEL wychodzi naprzeciw oczekiwaniom JST i rozpoczyna cykl śniadań, podczas których w luźnej atmosferze porozmawiamy o cyberbezpieczeństwie - mówi Paweł Deyk, Kierownik Projektu w Zespole Wsparcia Sprzedaży w EXATEL   

Trzeba się jednak spieszyć ponieważ limit osób na pierwszym "Śniadaniu Samorządowym z Exatel wynosi 10 osób. Każda zarejestrowana osoba, otrzyma voucher na pyszne.pl. Rejestracji można dokonać po kliknięciu poniższego linku:

https://exatel.pl/sniadanie-samorzadowe-zapis/

KOMENTARZE1

  • Koska 2021-02-16 15:49:53
    Witam wszystkich, czy szukaliście jakiejś pilnej pożyczki na spłatę długu, kupno samochodu, rozpoczęcie działalności gospodarczej lub budowę domu? to nie martw się, bo wczoraj otrzymałem pożyczkę w wysokości 300 000 dolarów od Stella Rene Firm to firma, która pomaga potrzebującym bez stresu i bez zw...łoki, ponieważ dzisiaj przyszedłem na blogu, aby odnieść się do firmy tutaj w USA, ponieważ ta firma mi pomogła i moja firma dzisiaj z powodu problemu i dziękuję Panu za to, a poniżej jest adres e-mail {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com} lub Whatsapp {+16313415478} dzisiaj błogosławię Boga, stwórcę nieba i ziemi, za wielkie rzeczy, które ma zrobione z pomocą tej właśnie firmy. Koska  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!