Partnerzy portalu

Jak inteligentne miasta zapobiegają wypadkom?

Inteligentne miasta mogą zapobiec wielu wypadkom drogowym za pomocą sztucznej inteligencji (AI) i technologii Internetu Rzeczy (IoT). Wypadki drogowe wynikają najczęściej z takich przyczyn, jak problemy z widocznością, brak koordynacji i komunikacji między wieloma pojazdami oraz złe zarządzanie ruchem.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Inteligentne światła drogowe oparte na IoT mogą zapobiegać kolizjom, poprawiając widoczność w nocy lub w czasie występującej mgły.
  • Połączone samochody (Connected Cars) mogą bezprzewodowo wymieniać między sobą informacje w inteligentnych miastach.
  • Inteligentna technologia miejska może regulować oświetlenie reflektorów samochodów, aby zapobiegać wypadkom spowodowanym oślepieniem.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • miasta totalnie koszmarne 2022-03-12 03:45:20
    Tzw. "Inteligentne miasta" to w istocie miasta inwigilacyjno-niewolnicze, w których obywatele nie mogą funkcjonować(lub takie funkcjonowanie jest znacząco utrudnione czy wręcz uniemożliwione) bez smartfonów i wi-fi, bo te dwie kwestie urastają do potrzeby bez jakiej nie można żyć. W takowy...ch utopijnych miastach panuje powszechna zasada "pobieraj aplikacje i/lub też zakładaj konta a za skorzystanie z usług płać bezgotówkowo". Urządzenia elektroniczne funkcjonujące w ramach internetu rzeczy zbierają, przetwarzają i wysyłają dane, mogąc przy tym podglądać a nawet podsłuchiwać. Obywatele i obywatelki takich miast żyją krótko(nielicznym udaje się dożyć wieku emerytalnego i zaznać życia na emeryturze), a to z racji tego, że technologie bezprzewodowe, których jest ogrom absolutnie nie są obojętne dla zdrowia i życia ludzkiego, ze względu na brak norm promieniowania elektromagnetycznego, które hula sobie bez jakichkolwiek ograniczeń. Wzrasta zachorowalność na nowotwory skóry, głowy, kości - czyli szpiczaki, chłoniaki, białaczki, czerniaki, wzrasta zachorowalność na choroby z autoagresji jak zapalenie trzustki, cukrzyca, problemy z tarczycą, problemy psychiczne jak CHAD, ADHD, wzrasta także śmiertelność w wyniku zawału czy udaru. Problem bezpłodności także drastycznie wzrasta. W życiu codziennym obywatele i obywatelki często uskarżają się na problemy ze snem(płytki sen, bezsenność), męczliwość, bóle głowy, senność, obniżone samopoczucie( depresje, pesymizm, myśli samobójcze).  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!