Partnerzy portalu

Jak pozyskać środki na projekty IT w JST? Dowiesz się na Śniadaniu Samorządowym online 30 czerwca. Zapisy już trwają

Wielkimi krokami zbliża się III Śniadanie Samorządowe z EXATEL. Specjaliści IT zatrudnieni w administracji samorządowej po raz kolejny będą mogli w kameralnej atmosferze wymienić się wiedzą oraz doświadczeniami. Na najbliższym spotkaniu omawiany będzie temat pozyskiwania dofinansowania na projekty IT w JST. Opowiedzą o tym przedstawiciele instytucji organizujących dofinansowanie oraz praktycy z urzędów, którzy mają w tym temacie własne doświadczenia i przemyślenia.

Temat najbliższego spotkania jest wynikiem sygnałów, które płyną bezpośrednio z samorządów. Według sondażu EXATEL specjaliści IT zatrudnieni w administracji samorządowej chcą poszerzać swoją wiedzę m.in. na temat ochrony urzędów przed cyberatakami. Jak się okazało, na przeszkodzie realizacji wielu projektów IT stoją m.in. kwestie finansowe. Uczestnicy kwietniowego Śniadania Samorządowego z EXATEL zaproponowali, aby tematem kolejnego było właśnie pozyskiwanie środków pieniężnych na projekty IT.

Firma EXATEL postanowiła wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. Do kolejnej dyskusji, która odbędzie się już 30 czerwca, udało się zaprosić m.in. ekspertów z Departamentu Rozwoju Innowacji PFR i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Bardzo ważną częścią spotkania będą wystąpienia samych przedstawicieli urzędów, którzy w przeszłości zrealizowali już projekty dzięki pozyskanym dofinansowaniom i będą mogli się podzielić swoimi doświadczeniami.

III Śniadanie Samorządowe z EXATEL odbędzie się w formie online już 30 czerwca w godz. 9 – 11. Udział w spotkaniu będzie możliwy tylko po wcześniejszym zapisie. Spotkanie jest bezpłatne dla przedstawicieli JST, jednak liczba miejsc jest ograniczona i decyduje zasada pierwszeństwa zapisu. Zgłoszenia udziału można dokonać pod tym linkiem:

Zapisz się na III Śniadanie Samorządowe

Wspólnie szukamy rozwiązań

- Podczas pierwszego Śniadania Samorządowego z EXATEL ze słów informatyków wynikało, że ich największym wyzwaniem jest przekonanie swoich włodarzy do tego, żeby zaczęli traktować bezpieczeństwo informatyczne poważnie. Czasem burmistrz czy wójt uważa, że skoro działa Internet i można wysłać maila, to niepotrzebne są dodatkowe koszty na inwestycje, np. w cyberbezpieczeństwo - zauważył Piotr Mierzwiński z EXATEL.

Okazało się, że wiele osób zmaga się z podobnymi problemami, a niektórzy wypracowali już ich rozwiązania. Dzięki spotkaniu informatycy mogli wymienić się doświadczeniami ze swoich miejsc pracy. Jak to wyglądało? O tym przeczytacie tutaj:

Cyberbezpieczeństwo urzędów wymaga uporu informatyków

W II "Śniadaniu Samorządowym z EXATEL" wzięło udział 24 specjalistów IT zatrudnionych w różnych polskich samorządach. Z ankiet przeprowadzonych z uczestnikami widać wyraźnie, że śniadania spełniają swoją funkcję. Jest nią przede wszystkim dzielenie się wiedzą i wymiana doświadczeń pomiędzy informatykami.

90 proc. uczestników oceniło, że "Śniadania Samorządowe z EXATEL" spełniły ich oczekiwania, a 70 proc. uważa przekazaną tam wiedzę za interesującą. Często wskazywaną korzyścią z udziału w spotkaniu była także możliwość zabrania głosu.

Zapisz się do KLUBU

EXATEL zaprasza wszystkich pracowników IT z administracji do zapisania się do Klubu Bezpieczny Samorząd, w ramach którego organizowane są m.in. śniadania samorządowe. To jednak nie wszystko. EXATEL oferuje członkom Klubu różne formy poszerzania ich wiedzy w obszarze IT oraz cyberbezpieczeństwa, a także atrakcyjne promocje i integrację w ramach środowiska JST. Dzięki regularnym spotkaniom specjaliści z Jednostek Samorządu Terytorialnego mogą poznać zarówno dobre praktyki stosowane w innych gminach, jak i - wspólnie ze specjalistami EXATEL - poszukać rozwiązań dla własnych wyzwań.

Więcej szczegółów pod adresem: Bezpieczny Samorząd

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!