Partnerzy portalu

MEN zachęca szkoły do mLegitymacji, czyli mobilnych legitymacji w smartfonach

MEN zachęca szkoły do przystąpienia do projektu mLegitymacja. mLegitymacja to aplikacja w smartfonie potwierdzająca posiadanie przez ucznia legitymacji szkolnej, poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

mLegitymacja to wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji, będąca częścią aplikacji mObywatel.

"Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem" - zaznacza resort edukacji.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • ech polskie szkolnictwo 2019-05-21 21:31:57
    Są kraje w Europie( Polska nie wiem na co czeka), które powiedziały stanowcze nie smartfonom w szkołach i dzieci i młodzież wcale z tego powodu nie narzekają, nawet się nauczyciele do tej akcji dołączają, psychologowie zwracają uwagę na pozytywne aspekty takiego kroku - dzieci i młodzież lepiej się ...integrują, tworzą się mniejsze lub większe wspólnoty klasowe, paczki, grupy - po to się oprócz przyswajania wiedzy chodzi do szkoły by stworzyć jakieś więzi, zaaklimatyzować się, by później kończąc szkołę niechby i łezka w oku się zakręciła, że było tak fanie, że ludzie się zgrali. Komunikacja smartfonowa i ciągłe przebywanie w mediach społecznościowych nie pomagają w nawiązywaniu relacji - pogarszają relacje, młodzież, nastolatki, dzieci mają problemy by ze sobą rozmawiać, unikają nawet rozmów, mają problemy z podtrzymaniem dialogu a wypowiedzi ustne stały się niewyobrażalnie stresujące. Odkąd pojawiły się smartfony to wyniki uczniów z egzaminów i sprawdzianów zamiast piąć się w górę z roku na rok słabną. Wystarczy także porównać jak wyglądała matura kilkanaście lat temu a jak wygląda dziś - dzisiaj to kabaret przy tym co było kiedyś. Studia także tylko aby pozdawać, przejść dalej i to wszystko ale cholerne prace końcowe, które powodują tylko stres i nie dowodzą żadnej umiejętności to zostawili. Lepiej postawić na praktyki a nie pisaninę odtwórczą, która żadnych umiejętności nie przysporzy. Niekiedy nawet jest tak, że ukończenie szkoły policealnej da większy prestiż niż licencjat.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!