Partnerzy portalu

Milion złotych na portal gospodarczy woj. śląskiego utopiony w błocie?

Milion złotych wydało województwo śląskie na stworzenie i promocję portalu gospodarczego, który oferuje inwestorom sprzedane już nieruchomości. Przykład? Działka w Częstochowie, na której stoi Galeria Jurajska.

Marszałek Bogusław Śmigielski, uzasadniając potrzebę stworzenia portalu, twierdził, że współczesny szum informacyjny utrudnia wyodrębnienie wiadomości istotnych, a co najważniejsze – prawdziwych. Strona www.invest-in-silesia.pl miała w tym pomóc – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Na razie jednak wprowadza w błąd. Portal zachęcał np. do kupna w Częstochowie ponad 9 ha „terenu po dawnych zakładach papierniczych, położonego na wschód od ul. Krakowskiej, na wyspie między rzeką Wartą i tzw. Kanałem Kohna, składającym się z częściowo wyburzonych i rozebranych hal, magazynów”. Kłopot w tym, że teren po papierni został sprzedany przed czterema laty. Prawie od roku stoi na nim Galeria Jurajska i przecinają go drogi miejskie.

Według portalu można także kupić teren przy ul. Korfantego, naprzeciw Guardiana. Należy do spółki Operator ARP, która jest właścicielem terenów po Hucie Częstochowa. Tymczasem część ziemi została już sprzedana.

Urząd marszałkowski tłumaczy, że samorządy mogą zaistnieć w portalu w dwóch wersjach: aktywnej i pasywnej. W aktywnej same umieszczają ogłoszenia widoczne w zakładce pod hasłem „inwestycje”. I to one odpowiadają za treść danych.

Miejscy urzędnicy po uruchomieniu portalu sygnalizowali błędy. Bez rezultatu. Wątpliwości mają także inne samorządy. Poczesna promuje się w portalu siedmioma terenami poprzemysłowymi, tymczasem interesuje ją wyłącznie oferta sprzedaży terenu po poligonie wojskowym.

W związku z tym „Gazeta Wyborcza” zadaje trzy pytania: Jak można tworzyć za pół miliona złotych portal, za który nie ponosi się odpowiedzialności? Jak można wydać na jego promocję kolejne pół miliona i nie dotrzeć z rzetelną informacją do najważniejszych podmiotów – samorządów? Jak można nie wstydzić się tak kosztownego bubla?

KOMENTARZE1

  • Eterno Vagabundo 2010-08-06 23:13:11
    A na cóż nam cuda, niewidy, portale, Jeżeli bez forsy Naród żyje stale. Dopóki się Władza nie tknie swojej pracy, Póty pauperami będą i Polacy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!