Partnerzy portalu

Powstał specjalny adres, gdzie można zgłaszać problemy dot. niedostatecznych zabezpieczeń przeciw COVID-19

  • PAP/RAF
  • Opublikowano: 17 października 2021 - 15:54
Brakuje płynu do dezynfekcji w obiekcie użyteczności publicznej? Nikt nie zwraca uwagi na brak maseczki? Miasto Poznań uruchomiło specjalny adres email, pod którym mieszkańcy mogą zgłosić swoje uwagi dotyczące niedostatecznych zabezpieczeń przed COVID-19.

Urząd Miasta Poznania podał, że na adres stopcovid@um.poznan.pl można kierować korespondencję w sprawach, których usprawnienie mieści się w obszarze wpływu samorządu.

Jak tłumaczyła dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP Magdalena Pietrusik-Adamska, "otrzymujemy telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców o zaniedbaniach w obiektach użyteczności publicznej, na które wpływ ma samorząd".

- Dotyczą one np. niezachowywania dystansu społecznego, niestosowania środków do dezynfekcji oraz braku maseczek. Chcemy odpowiednio reagować na te sytuacje i w myśl obowiązujących zaleceń sanitarnych podejmować działania, które poprawią bezpieczeństwo epidemiczne - wskazała.

Magistrat podał, ze każda informacja o tym, że trzeba podjąć lub wzmocnić działania na rzecz profilaktyki COVID-19 jest dla Miasta Poznania bardzo ważna.

Czytaj też: W Bielsku-Białej ruszyła rozbudowa drogi do kolei linowej na Szyndzielnię

- Korespondencja kierowana na adres stopcovid@um.poznan.pl będzie informacją pozwalającą na monitorowanie sytuacji epidemicznej i - w miarę możliwości - podjęcie działań. Powiadomienie uznawane będzie za informację sygnalną, niewymagającą odpowiedzi zwrotnej - zaznaczono.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę, że minionej doby potwierdzono w kraju 2523 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarła 1 osoba z COVID-19. W Wielkopolsce potwierdzono 102 nowe przypadki zakażeń.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!