Partnerzy portalu

Pytanie ciągle aktualne: co znaczy smart city?

  • pt
  • 16 września 2021 - 15:06
Od inteligentnych miastach dyskutujemy od lat i ciągle nie znamy precyzyjnej odpowiedzi na pytanie co kryje się pod tym określeniem. Po raz kolejny spróbujemy znaleźć odpowiedź na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach w dniach 20-22 września.

 - Miasto inteligentne w praktyce, co znaczy smart, cyfryzacja miejskich usług i służb, e-usługi w e-urzędzie, społeczeństwo 5.0 – szybki internet miejski, cyberbezpieczeństwo administracji – to tylko niektóre z punktów dyskusji jaką zaplanowaliśmy na 20 września, czyli w pierwszym dniu tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. O godz. 16.30 rozpocznie się sesja, której tytuł to po prostu - Smart city.

Czytaj też: Metropolie siłą napędową rozwoju regionów

Wśród gości będą oczywiście samorządowcy - Beata Moskal-Słaniewska prezydent Świdnicy, Paweł Silbert prezydent Jaworzna, Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina i wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula. Nie zabraknie oczywiście ekspertów, a będą to Karol Janas - kierownik Obserwatorium Polityki Miejskiej z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, Karol Jędrasiak - zastępca dyrektora Centrum Transferu Technologii z Akademii WSB i Damian Niewiadomski - wiceprezes InPostu. Dyskusję poprowadzi Rafał Kerger redaktor naczelny WNP.PL, PulsHR.pl, PortalSamorzadowy.pl.

Zapraszamy do rejestracji na EEC 2021.

KOMENTARZE1

  • oto definicja 2021-09-09 01:51:33
    Smart City - jest to miasto ludzkich niewolników, którym utrudnia a niekiedy wręcz uniemożliwia załatwianie swoich formalności życiowych( typu robienie zakupów, praca, edukacja, załatwianie formalności urzędowych, oddawanie się rozrywkom jak słuchanie muzyki, granie w gry, oglądanie filmów itp. itd....) w sposób tradycyjny wymuszając to formą zdalną( co można było szczególnie zauważyć i zauważa się w czasach tzw. "pandemii"). To także miasto w którym nie obędzie się bez słynnego: "pobierz aplikacje i/lub załóż konto a za skorzystanie z usług zapłać jedynie bezgotówkowo", bo to przecież ma być jednym ze standardów tak funkcjonującego miasta. To miasto w którym robotyzacja i algorytmizacja będą doprowadzały do likwidacji całych miejsc, stanowisk, sektorów pracy, bo myślenie ludzkie i jakakolwiek praca są "passe" "nienowoczesne" i powinny "odejść do lamusa". To miasto w którym nie zaznasz uroków naturalności, spontaniczności, szczerości i normalności tylko będziesz żył jak w oderwanym od rzeczywistości popieprzonym filmie science-fiction, gdzie ci jeszcze drony niczym latające ważki będą latać nad głową( jakby monitoringu było mało). Słowem to miasto zdominowane przez: wszechobecne smartfony, wi-fi, media społecznościowe, biometrie, bezgotówkowość, 5G, internet rzeczy, drony, zaawansowane algorytmizacje i robotyzacje. Odbierze ci czas, zdrowie, prywatność i wolność przy jednoczesnym usypianiu cię, rozleniwianiu, ogłupieniu i uzależnianiu. Mnóstwo kontroli, inwigilacji i zniewolenia  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!