Samorządowi liderzy elektronicznych usług

Miasto oferuje przez internet aż 157 usług. Urząd Miasta Krakowa, dotychczasowy rekordzista z 76. usługami, jest drugą, najbardziej aktywną, gminą w udostępnianiu spraw urzędowych przez internet swoim mieszkańcom.
Czytaj też: Ułatwienia na elektronicznej platformie usług
Na kolejnych miejscach znalazły się: Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki z 63. usługami oraz Urząd Miejski w Żmigrodzie, który oferuje 60. spraw do załatwienia online.
Czytaj też: Nadchodzi era e-administracji
Na liście liderów korzystających z platformy ePUAP znalazł się też Urząd Miejski w Chełmku. Oferuje 58. spraw do załatwienia przez internet.
– Od czasu wejścia w życie przepisów o profilu zaufanym, aktualizowane na bieżąco statystyki ePUAP pokazują rosnące zainteresowanie urzędów gmin obecnością na platformie – uważa dr Zbigniew Olejniczak, dyrektor Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.
– Cieszy nas ten trend, bo właśnie od aktywności gmin w oferowaniu swoich usług na ePUAP-ie zależy popularność tego wygodnego narzędzia dostępu do usług administracji publicznej oferowanych elektronicznie – dodaje.
Od 9 czerwca br. można łatwiej oraz taniej załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie. Wszystko dzięki profilowi zaufanemu, który pozwala na realizację spraw przez Internet bez konieczności posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
Aby założyć bezpłatny profil zaufany wystarczy założyć konto na stronie www.epuap.gov.pl, a następnie złożyć wniosek o profil zaufany i potwierdzić dane osobowe w wybranej jednostce, będącej punktem potwierdzeń profilu zaufanego (tj. oddziały ZUS, urzędy skarbowe, urzędy wojewódzkie oraz konsulaty).
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.