W pełni cyfrowa administracja – bliżej, ale wciąż daleko

W roku 2022 oraz w kolejnych latach czekają nas następne zmiany zmierzające do cyfryzacji polskiej administracji ( fot.pixabay)
Wybuch pandemii koronawirusa spowodował m.in. to, że urzędy postanowiły wprowadzić rozwiązania informatyczne pomagające w obsłudze petentów albo zaczęły wykorzystywać dostępne od dawna narzędzia. Zmiany te trudno jednak nazwać cyfrową rewolucją; w dziedzinie cyfryzacji samorządów wciąż jest wiele do zrobienia. W 2022 r. nastąpią poważne zmiany w cyfryzacji dokumentów planistycznych oraz cyfrowym dostępie do informacji publicznej.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- Planowanie przestrzenne, e-doręczenia, jawność umów - polską administrację czeka w tym roku sporo zmian jeśli chodzi o cyfryzację codziennej pracy.
- Główny cel zmian to ułatwienie i usystematyzowanie przepływu informacji od petenta do urzędu i w drugą stronę.
- Na kolejne ważne cyfrowe przeobrażenia, szczególnie z dziedzinie komunikacji gmin z mieszkańcami, przyjdzie nam jeszcze poczekać.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE1
-
cyfrowe wyrachowanie
2022-01-13 15:40:14
Żadnego tam dobrodziejstwa nie osiągamy na tej całej informatyzacji/cyfryzacji, to tylko( co mocniej pokazała "pandemia") powoduje odgradzanie "cyfrową kurtyną" urzędników od petentów( i odwrotnie), nauczycieli od uczniów, studentów( i odwrotnie), służbę zdrowia od pacjentów( i o... rozwiń