Partner portalu

Wszystkie urzędy przechodzą na pracę zdalną. Ale nie bez reszty

– Na pewno 3 listopada będzie w urzędach dniem innym niż do tej pory – twierdzi Andrzej Porawski, szef biura Związku Miast Polskich. Jak bardzo i dla kogo? Dużo zależy od lokalnych decyzji kierowników urzędów. Sprawdziliśmy, czy i co się zmienia w pracy urzędów.
 • Premier w piątkowym wystąpieniu wysłał urzędników do pracy zdalnej.  Stosowne zmiany w rozporządzeniu w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zostały opublikowane 2 listopada.
 • Dla urzędów praca zdalna nie jest czymś nowym, bo w większości pracują już w systemie hybrydowym, a mieszkańców zapraszają do kontraktu online. Jednak całej administracji zdalnie prowadzić się nie da.
 • Gdyby np. urzędy stanu cywilnego przeszły całkowicie na pracę zdalną, to od wtorku teoretycznie nikt by nie umierał na Covid, nikt nie umierałby w ogóle... Teoretycznie, bo nie byłoby możliwości wydawania aktów zgonu – argumentuje konieczność pozostawienia możliwości pracy stacjonarnej Związek Powiatów Polskich.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE4

 • chcemy normalności! 2020-11-04 05:24:43
  Bo ileż można załatwiać wszystko przez internet, dosyć cyfrowego udziwniania, niech życie będzie normalne, cyfryzacja/informatyzacja jedynie dodatkiem do życia nigdy podstawą. I tak też powinno być, że: 1. Pozostawić jedynie generację telefonii 2G i 3G - zwykłe komórki do rozmów/sms-ów oraz powtórni...e zamontowywać sieć miejskich budek telefonicznych na drobne lub za pomocą karty abonamentowej by z nich korzystać - to oznacza, że smartfonów miałoby nie być - eliminacja, wycofanie, zakaz, delegalizacja, finito, adios - desmartfonizacja społeczeństwa. 2. Internet tylko przewodowy tam gdzie potrzeba - w domach i miejscach pracy w komputerach, promocja technologii analogowych/kablowych - to oznacza, że wi-fi i bezprzewodowe technologie ulegają marginalizacji, eliminacji, zakazom i nawet delegalizacjom, finito adios. 3. Jedyne pełnoprawne social medium to życie - do łask powracają aparaty, którymi robi się zdjęcia czy też nagrywa filmiki - do sieci nic nie trafi, zdjęcia dla siebie czy przyjaciół, rodziny i najwyżej do albumu, filmiki to z kolei na CD do zrzucenia na pamiątkę. 4. Gotówką płacić ile wlezie kiedy, gdzie, jak się ma ochotę, nikt nie może nam uniemożliwić czy też utrudnić płacenie w takiej formie. 5. Żadnych skanów palca, oka, twarzy, dłoni, głosu ani też żadnego czipowania tym bardziej - diabelstwa won. 6. Żadnego 5G i internetu rzeczy, stawiania masztów, nadajników, przekaźników gdzie popadnie. Przywróćmy zdrowy porządek, oddajmy czas, zdrowie i prywatność, tak trzeba  rozwiń
 • Rebus 2020-11-03 12:30:39
  Panie Premierze widzę ,że nie masz Pan pojęcia o specyfice pracy w Urzędzie Gminy. Jeśli pójdę na zdalna prace to będę interesantów w domu przyjmował?. A na wsi każdy każdego zna.
 • Iga 2020-11-03 12:04:59
  No ale czy jeżeli do tej pory urząd pracuje na zmiany plus wszystkie obostrzenia sanitarne, plus petenci wchodzą do urzędu. To czy kierownik jednostki musi zarządzać pracę zdalną czy nie musi ? Bo jak urzędnik ma pracować w domu jak wszystkie dane są w urzędzie ?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!