PARTNERZY PORTALU

Najlepsze inwestycje komunalne nagrodzone. Zobaczmy to jeszcze raz

    AW    6 maja 2022 - 11:21

Olsztyn, Ustka, Łódź, Będzin, Leszno, Krosno, Bydgoszcz, Podkowa Leśna, Bielsko-Biała, Lublin - projekty z tych 10 miast zostały nagrodzone w XI już edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne. W świetle fleszy, w obecności przedstawicieli rządu i samorządu, laureaci odebrali nagrody podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Galę zarejestrowały nasze kamery. Zobaczcie!
  • Uroczystość wręczenia nagród w konkursie Top Inwestycje Komunalne odbyła się we wtorek (26 kwietnia) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
  • Tradycyjnie już towarzyszyła Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, który co roku gromadzi wielu znamienitych gości: samorządowców, dyplomatów, polityków, ekspertów.
  • - Nie może być rozwoju samorządu bez inwestycji komunalnych - mówił minister Michał Cieślak.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne to doroczna inicjatywa serwisu Portalsamorzadowy.pl i Grupy PTWP. Celem jest niezmiennie docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

- Kolejny raz podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego mamy okazję pokazać dobre przykłady, przykłady inwestycji realizowanych w samorządach. Dziękujemy, bo to Wy, samorządowcy, zmieniacie Polskę na lepsze - mówił Wojciech Kuśpik, prezes PTWP, inicjator Kongresu.

Ocena projektów Top 10 Inwestycji Komunalnych 2022 była możliwa dzięki eksperckiej Radzie Konsultacyjnej .

- Podejmujecie odważne decyzje, za które wam dziękuję, bo dzięki nim rozwijacie swoje małe ojczyzny. Bardzo często inwestycje te dokonywane są przy udziale państwa i funduszy europejskich -  mówiła podczas wtorkowej gali Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, członek rady konsultacyjnej konkursu. Podkreśliła też rolę samorządowych liderów w inwestowaniu.

- Nie może być rozwoju samorządu bez inwestycji komunalnych. To wyznacznik rozwoju, ale też wyznacznik tego, jak samorząd radzi sobie z problemami finansowanymi i zaspokajaniem potrzeb mieszkańców. Środki unijne były dużym zastrzykiem dla inwestycji w całym kraju i mam nadzieję, że dalej tak będzie oraz że samorządy będą także równie chętnie korzystać z programów rządowych - podkreślił minister Michał Cieślak, odpowiedzialny w Radzie Ministrów za rozwój samorządu terytorialnego.

Prorozwojowe inwestycje

W konkursie spośród zgłoszeń nadesłanych przez samorządy z całej Polski wybranych zostało 25 nominowanych inwestycji, a spośród nich nagrodzono dziesięć najbardziej prorozwojowych.

Oto wszyscy laureaci konkursu Top Inwestycji Komunalnej 2022:

- Projekt Cyfrowy Olsztyn

- Budowa Węzła Integracyjnego w Ustce

- Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt nr 3

- Rozbudowa szpitala onkologicznego im. Jana Pawła II w Bielsku- Białej

- Hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena

- Rozbudowa systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Leszna

- Modernizacja i rozbudowa instalacji części mechanicznej i części biologicznej instalacji przetwarzania odpadów w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie

- Rewitalizacja nieruchomości dawnego Teatru Kameralnego oraz Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!