Przez dwa dni weekendu na Piaskach-Szczygliczce można skorzystać z badań Stop! CZERNIAK, zarejestrować się do programu wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B – informuje biuro prasowe ostrowskiego magistratu.
Badania odbędą się w ramach corocznego festynu miejskiego MajOSTaszki. Stoiska będą czynne w godzinach od 11:30 do 20, zarówno w sobotę, jak i niedzielę.
Czerniak jest nowotworem złośliwym skóry. Charakteryzuje się agresywnym wzrostem oraz możliwością tworzenia przerzutów. "Usunięcie czerniaka, kiedy choroba nie jest jeszcze zaawansowana, pozwala na wyleczenie ponad 90 procent chorych. Dlatego tak ważne jest szybkie i prawidłowe rozpoznanie tego nowotworu" - informuje biuro.Z bezpłatnych badań profilaktycznych mogą skorzystać mieszkańcy aglomeracji kalisko-ostrowskiej w wieku od 50 do 64 lat.
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP
Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!