Partnerzy portalu

Fałszowali podpisy na listach poparcia? Sprawdzi prokuratura

  • pap
  • 10 października 2014 - 08:11
Twój Ruch nie zarejestrował list wyborczych w Szczecinie. Miejska Komisja Wyborcza zakwestionowała część podpisów na listach poparcia dla tej partii i zamierza zawiadomić o sprawie prokuraturę.

Jak poinformował w czwartek PAP przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Szczecinie sędzia Grzegorz Kasicki, na listach poparcia do wszystkich pięciu okręgów partia nie uzyskała wymaganego poparcia.

Jak dodał, zakwestionowano dziesiątki podpisów pod listami w każdym z okręgów. Stwierdzono też nieprawidłowości polegające na tym, że poparcia miały udzielić TR dwie osoby nieżyjące od kilku miesięcy, a także te, które zmieniły miejsce zamieszkania bądź nie figurują w rejestrze wyborców - powiedział Kasicki.

Czytaj też:  Prezydenci wolą obstawić wszystkie opcje w wyborach

Dodał, że szczegółowa weryfikacji list TR wykazała, że te same osoby popierające kandydatów do różnych okręgów składały różniące się od siebie podpisy.

Sędzia Kasicki zaznaczył, że z powodu podejrzenia podrobienia niektórych podpisów złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Po informacjach o problemach z listami poparcia z członkostwa w partii zrezygnowała wiceprzewodniczącej regionalnych struktur TR Marta Marska-Błahy.

 Czytaj też:  Komitety i tak będą musiały pójść na kompromisy

Szczeciński Twój Ruch wydał oświadczenie, w którym informuje, że podpisy na listach poparcia dla kandydatów zbierali zarówno członkowie partii, jak i sympatycy ugrupowania.

"W dobrej wierze, mając zaufanie, przyjmowaliśmy wypełnione listy, które wcześniej rozdawaliśmy na różnych spotkaniach" - czytamy w oświadczeniu. Trwa wewnątrzpartyjne dochodzenie w tej sprawie.

W konsekwencji niezarejestrowania list kandydatów do rady miasta szczeciński Twój Ruch nie może także wystawić kandydata na prezydenta miasta. Prawo zgłaszania kandydatów na najważniejsze stanowisko w gminie ma komitet wyborczy, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie

KOMENTARZE1

  • mistrz kominiarski 2014-10-14 12:42:19
    Ci, tak zwani sympatycy SLD, to nic innego jak agenci PO i PiS, którzy podłożyli Wam świnie poprzez skserowane podpisy na listach kandydatów. Wy zaś, jak te barany i niedouczone komuchy, nie sprawdziliście nawet co przyniesiono w teczkach z ulicy, tylko oddaliście, nawet nie osobiście, dla komisji w...yborczej. Tak więc w Szczecinie, SLD zakończył już wybory samorządowe. Matoły, matoły. Daliście się podejść jak ministrowie u Sowy.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!