Partnerzy portalu

Bezpłatne badania przesiewowe na Covid-19 dla mieszkańców kilku powiatów w oj. łódzkiego

Mieszkańcy powiatów: tomaszowskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego i kłobuckiego mogą przejść bezpłatne badania przesiewowe na obecność Covid-19 – poinformowała w środę (10 czerwca) rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Decyzja wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego związana jest z aktualną sytuacją epidemiologiczną na terenie tych powiatów.

"Wymazy będą pobierane od osób, które spełnią określone kryteria i chcą się poddać badaniom w kierunku Covid-19, a w szczególności od osób przebywających na kwarantannie oraz podejrzewających siebie o kontakt z osobą o dodatnim wyniku testów. Również osoby mające objawy choroby po wcześniejszej konsultacji lekarskiej" - wyjaśniła rzeczniczka.

Mieszkańcy powiatu tomaszowskiego mogą korzystać z samochodowego punkt do poboru próbek drive thru zlokalizowanego przy ul. PCK 10. Działa on każdego dnia, oprócz niedziel i Bożego Ciała, w godzinach 10-14.

Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 536 048 633 każdego dnia w godzinach od 8-12, z terminem badania w dniu następnym, lub w przypadku dużej ilości zgłoszeń na dni kolejne.

Z kolei mieszkańcy powiatów: pajęczańskiego, wieruszowskiego i kłobuckiego mogą zgłaszać się do punktu drive thru w Działoszynie przy ul. Zamkowej 22. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem infolinii 696 529 743 w godzinach 10-14.

Na trzy godziny przed badaniem nie należy: jeść, pić, palić i myć zębów.

Wymazy pobierane są tylko od osób, które wcześniej się zarejestrują. Badanie odbywa się bez opuszczania pojazdu. Przyjeżdżając do punktu należy: przyjechać własnym samochodem na wyznaczony czas, mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos, mieć założone rękawiczki jednorazowe, posiadać przy sobie dokument tożsamości, kierować się poleceniami wydawanymi przez osoby obsługujące punkt oraz po badaniu wrócić do domu i czekać na wynik.

Mobilne punkty organizowane są przez 9. Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!