Partnerzy portalu

Burmistrz wydała wojnę grillującym

Burmistrz Ochoty Dorota Stegienka ma dość wandali, którzy rozbierają chodniki, by zrobić palenisko, czy biesiadują przy ogromnych grillach, pozostawiając po sobie góry śmieci w Parku Szczęśliwickim. Wystąpiła do służb o zwiększenie patroli.
  • Burmistrz Ochoty postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i spotkała się ze służbami i Wydziałem Ochrony Środowiska.
  • Podczas spotkania ustalono, że w parku zwiększy się liczba patroli policji i straży miejskiej.
  • Dorota Stegienka przekazała, że w weekendy do parku wejdą patrole mieszane (policja i straż miejska).

Tutaj nie będzie taryfy ulgowej i żadnych negocjacji

"Mówię stanowcze DOŚĆ!!!" - napisała w mediach społecznościowych burmistrz Ochoty. "Dopóki to były malutkie, jednorazowe grille, a na nich trzy kiełbaski, to proszę mi wierzyć nikt nie robił z tego problemu i dla zdecydowanej większości było to akceptowalne. Niestety teraz pomysłowość, brak wyobraźni niektórych użytkowników parku jest trudna do ogarnięcia. Zagraża bezpieczeństwu i tutaj nie będzie taryfy ulgowej i ŻADNYCH negocjacji" - dodała.

Podkreśliła, że nie pozwoli, by w parku rozpalane były ogniska, nawet na pomoście, rozbierane chodniki z kostki brukowej, aby zrobić palenisko, odbywały się biesiady przy dwumetrowych grillach, a wokół po dwie skrzynki piwa, śmieci i patrzące na to wszystko dzieci. "Zwiększyliśmy sprzątanie, dostawiliśmy specjalne beczki, zwiększyliśmy kontrole i dalej niektórzy robią syf. Tam, gdzie grillują, tam zostawiają po sobie śmieci" - przekazała.

W weekendy do parku wejdą patrole mieszane (policja i straż miejska)

Burmistrz Ochoty postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i spotkała się ze służbami i Wydziałem Ochrony Środowiska.

"Spotkanie było poświęcone głównie sytuacji w Parku Szczęśliwickim. Sprawa ta wzbudza wiele kontrowersji wśród naszych mieszkańców. Wystąpiłam do służb z prośbą o zwiększenie patroli w tym rejonie i wyciąganie konsekwencji w stosunku do uczestników spotkań przy grillu, ognisku, spożywających alkohol i zaśmiecających park. Niestety, zjawisko rozpalania grilli, a nawet ognisk w Parku Szczęśliwickim ostatnio się nasiliło. To już może sprawiać zagrożenie pożarowe" - wyjaśniła.

Podczas spotkania ustalono, że w parku zwiększy się liczba patroli policji i straży miejskiej.

Dorota Stegienka przekazała, że w weekendy do parku wejdą patrole mieszane (policja i straż miejska). "To dobra informacja. Miejmy nadzieję, że uda się skutecznie przeciwdziałać" - dodała.

Zaznaczyła, że na spotkaniu poruszane były też kwestie dotyczące porządku i bezpieczeństwa w innych ochockich parkach i miejscach rekreacji.

Burmistrz odniosła się też do stwierdzeń pojawiających się w mediach społecznościowych, że za takie zachowania odpowiadają obcokrajowcy. "Działania te będę kierowane do wszystkich bez względu na narodowość" - napisała. "Tak! Z bezpieczeństwem nie będziemy dyskutować!" - dodała.

Wpis burmistrz spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem wśród mieszkańców, którzy w swoich wpisach popierają jej działania.

KOMENTARZE1

  • Basia 2023-06-13 10:39:01
    Brawo Pani Burmistrz, porządek musi być.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!