Partner portalu

Flisacy zakończyli sezon turystyczny na Dunajcu

  • PAP
  • 3 listopada 2014 - 10:30
- 240 tys. turystów skorzystało w tym roku z usług pienińskich flisaków. Mimo niższej od ubiegłorocznej frekwencji na spływie Dunajcem, flisacy oceniają sezon jako dobry - podsumował Jan Sienkiewicz prezes pienińskich flisaków.

Sezon turystyczny na Dunajcu trwa od początku kwietnia do końca października. W ubiegłym roku flisacy przewieźli łodziami 259 tys. osób.

"Tegoroczne wakacje w Pieninach były wyjątkowo deszczowe. Nie było dnia, żeby nie padał deszcz i to spowodowało mniejszy ruch turystyczny na spływie Dunajcem. Mimo mniejszego ruchu, sezon oceniamy jako dobry" - ocenił Sienkiewicz.

Spływ przełomem Dunajca to jedna z głównych atrakcji Małopolski. Oprócz polskich turystów, spływ w tym roku przyciągnął też sporo Niemców, Węgrów, Czechów i Słowaków.

Spływ Dunajcem obsługuje 500 flisaków, a po rzece rotacyjnie pływa 250 łodzi.

Spływ przełomem Dunajca organizuje Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich od 1934 roku, jednak początki tej atrakcji turystycznej sięgają pierwszej połowy XIX wieku. Spływ na drewnianych tratwach rozpoczyna się w Sromowcach-Kątach i ma dwa warianty: krótszy - do Szczawnicy i dłuższy - do Krościenka. Trasa do Szczawnicy ma długość 18 km, a jej pokonanie zajmuje 2 godziny i 15 minut. Spływ do Krościenka trwa 2 godziny i 45 minut i jest o pięć kilometrów dłuższy.

KOMENTARZE1

  • kapitan 2014-11-04 22:28:25
    autor przegiął temat z tą fotką... ! jest to widok promu międzybrzegowego na ujście Dunajca do Wisły (Dunajec z lewej) w Opatowcu w km 160. rzeki Wisły... a winien widok z przełomu Dunajca w Pieninach... następna dziennikarska niedoróbka...!!! baa :)

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!