Partnerzy portalu

GOPR otrzymało od programistów z Gliwic platformę e-learningową

Platformę e-learningową Akademia Ratownika oraz odświeżony portal internetowy GOPR otrzymali goprowcy w darze od programistów z Gliwic. Dzięki temu każdy może przejść szkolenie górskie nie wychodząc z domu – podała gliwicka firma IT Future Processing.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Prowadzący projekt w gliwickiej firmie Mateusz Janiszewski powiedział, że efektem wielotygodniowej pracy programistów było przede wszystkim stworzenie Akademii GOPR wraz z platformą e-learningową. To miejsce, w którym Fundacja GOPR może oferować szkolenia i dzięki temu finansować działalność ratowników.

- Po ukończeniu kursu w terenie, uczestnicy mają możliwość pracy z materiałami online. Pomoce, m.in. w formie materiałów pdf, są dostępne również po zakończeniu szkolenia. Uczestnicy w każdej chwili, mogą do nich wrócić. W Akademii znalazł się też dział, w którym można poznać zasady bezpieczeństwa w górach lub jak udzielić pierwszej pomocy - powiedział Janiszewski.

Dzięki wdrożeniu przez programistów systemu mikropłatności, GOPR otrzyma możliwość pozyskania większych wpływów od darczyńców.

Czytaj też: Solidarni na zielono. Miasta chcą pomóc migrantom

- Współczesne zaawansowane technologie otwierają przed nami nowe możliwości. Dzięki wykorzystaniu narzędzi z obszaru e-commerce możemy pozyskiwać fundusze na cele statutowe organizacji. Mówimy tu oczywiście o rozwiązaniach stworzonych na potrzeby GOPR. Sklep internetowy i strona Akademii GOPR pozwalają nam na zarządzanie sprzedażą naszych usług i upominków, będących "cegiełką" w akcjach #WspieramGOPR oraz #jestemzgór  - powiedział cytowany w komunikacie prezes Fundacji GOPR Roman Dziedzic.

Do pracy przy projekcie dla goprowców w gliwickiej zgłosiło się pro bono kilka osób. To developerzy, programiści, testerzy i graficy. "Wszystkie osoby, które zgłosiły się do pracy przy tym projekcie, robiły to poza godzinami pracy i bez wynagrodzenia. (…) GOPR sam w sobie też działa pro bono. Gdy w górach potrzebujemy pomocy, to nie płacimy za nią; po prostu ją dostajemy. Myślę, że to działa również w drugą stronę. (…) Chcemy dołożyć przysłowiową cegiełkę do tego, żeby oni mogli sprawnie działać i nieść pomoc innym" - podkreślił Mateusz Janiszewski.

W zamian za czteromiesięczną pracę gliwiccy programiści zostali zaproszeni na dwudniowe szkolenie w górach oraz obóz integracyjny zorganizowany przez ratowników.

Grupa Beskidzka jest największą spośród działających w ramach GOPR. Działa na terenie Beskidu Śląskiego, Żywieckiego, Małego i zachodniej części Makowskiego. Grupa zrzesza ok. 300 czynnych ratowników.

Celem Fundacji GOPR jest pozyskiwanie funduszy na rozwój ratownictwa górskiego i wsparcie ratowników w trudnych sytuacjach życiowych.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!