Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Jubileuszowy memoriał Wagnera w Zielonej Górze

  • PAP
  • 21 lutego 2012 - 16:44
W dniach 20-22 lipca br. w Zielonej Górze odbędzie się jubileuszowy, dziesiąty siatkarski memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W czwartek podpisano umowę w tej sprawie.

O prawo organizacji tegorocznego turnieju ubiegało się dziesięć miast. Zielona Góra po raz pierwszy zorganizuje turniej. Podpis pod dokumentami złożyli: prezes fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak (zabierz głos/oceń marszałka) oraz prezydent miasta Janusz Kubicki (zabierz głos/oceń prezydenta).

- Negocjacje z panem prezesem Mrozem nie były łatwe, ale jestem przekonana, że było warto. Złota drużyna Wagnera wciąż jest w naszej pamięci i myślę, że te emocje pod koniec lipca odżyją na nowo. Organizatorzy postawili wysoko poprzeczkę i mieli wysokie wymagania. Cieszę, że nasz region spełnił oczekiwania - powiedziała Elżbieta Polak.

Przed rokiem w Zielonej Górze w turnieju World Grand Prix grały siatkarki.

- Miałem marzenie, żeby takie wielkie wspaniałe widowiska odbywały się w tej hali i to marzenie właśnie się spełnia. To będzie coś wspaniałego. Zainteresowanie jest bardzo duże. Mimo, że jeszcze nie ruszyła sprzedaż biletów, ja już otrzymuję mnóstwo telefonów i zapytań. Tak wielkiego zainteresowania sportowym wydarzeniem w naszym mieście jeszcze nie widziałem - podkreślił prezydent Kubicki.

Sprzedaż biletów ruszy w maju. Wejściówki uprawniające do obejrzenia dwóch spotkań będą w cenach od 30 do 120 złotych. Wiadomo, że w dziesiątym turnieju Huberta Jerzego Wagnera wystąpi reprezentacja Polski, duże są również szanse na udział Brazylii. To będzie ostatni sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi.

Zainteresowanie zespołów jest w tym roku rekordowe. Organizatorzy chcą jednak, aby w Zielonej Górze zagrały tylko te reprezentacje, które pojadą również do Londynu.

- Pod uwagę branych jest bardzo dużo drużyn. Rozważana jest kandydatura Iranu, bardzo chcą przyjechać Kuba i Stany Zjednoczone. Warunek jest jeden. Wszyscy muszą mieć zagwarantowany start w igrzyskach olimpijskich - zaznaczył Mróz.

Przed rokiem dziewiąty memoriał Huberta Wagnera odbył się w katowickim Spodku. Zwyciężyła reprezentacja Włoch.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!