Partnerzy portalu

Już szykują się do Nocy Muzeów

  • PAP
  • 6 lutego 2012 - 15:30
Do 12 lutego stołeczne Biuro Promocji Miasta będzie przyjmować zgłoszenia od muzeów, galerii i instytucji kulturalnych, które chcą wziąć udział w tegorocznej, dziewiątej edycji Nocy Muzeów zaplanowanej na noc z 19 na 20 maja.
Do Nocy Muzeów w Warszawie mogą zgłaszać się instytucje kulturalne znajdujące się na terenie stolicy. W formularzu powinien znaleźć się adres, pod którym będzie odbywało się dane wydarzenie. Warunkiem uczestniczenia w Nocy Muzeów jest przygotowanie wystawy lub innego wydarzenia kulturalnego dostępnego bezpłatnie dla zwiedzających.

W programie imprezy nie mogą znaleźć się wydarzenia o charakterze komercyjnym, a udział w akcji i zamieszczenie informacji o materiałach promujących Noc Muzeów są bezpłatne. Przesyłane przez instytucje zdjęcia, grafiki i wizualizacje będą zamieszczone przy opisie wydarzenia na stronie internetowej Nocy Muzeów w Warszawie. Na podstawie przysłanych zgłoszeń mają zostać opracowane trasy bezpłatnych linii autobusowych i kampania promująca akcję finansowane z budżetu m.st. Warszawy.

Placówki, które wypełnią i prześlą kwestionariusz, otrzymają po 12 lutego kolejny rozszerzony formularz, z prośbą o wpisanie planowanego programu wydarzenia i proponowanych atrakcji. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma, jak podkreślają przedstawiciele miasta, ułatwić i przyśpieszyć koordynację działań pomiędzy uczestnikami i organizującym imprezę stołecznym ratuszem.

Nowością tegorocznych zgłoszeń jest rejestracja internetowa pod adresem www.kulturalna.warszawa.pl/nm2012-form.html. Chętni do udziału w Nocy Muzeów, którzy nie zdążą z rejestracją do 12 lutego mogą wysłać pytanie o możliwość zapisania się pod adres nocmuzeow@um.warszawa.pl.

Tegoroczna Noc Muzeów zaplanowano na weekendową noc z 19 na 20 maja i podobnie jak w ubiegłych latach organizowana jest w terminie Europejskiej Nocy Muzeów.

W zeszłym roku w warszawskiej edycji imprezy uczestniczyło 200 placówek - muzeów, galerii oraz instytucji kulturalnych, które podczas jednej nocy odwiedziło blisko 200 tys. zwiedzających. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także w tym roku, przedsięwzięcie będzie koordynować Biuro Promocji Miasta.

Bliższe informacje na temat stołecznej Nocy Muzeów są dostępne na stronie www.kulturalna.warszawa.pl oraz pod adresem mailowym nocmuzeow@um.warszawa.pl lub pod numerami telefonów: 22 656 65 04 i 22 656 76 27.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!