Partnerzy portalu

Krosno: Radni zmienili stawki za przewozy taksówkami

Od 20 października zmieniły się maksymalne stawki opłat za przejazd taksówką po Krośnie. Rada Miasta Krosna podejmując stosowną uchwałę przychyliła się do prośby taksówkarzy o zmianę stawek opłat za przewozy taksówką. Nowością jest również to, że zamiast dwóch stref taxi cały obszar miasta Krosna jest teraz jedną strefą.

Pogarszająca się sytuacją finansowa skłoniła kierowców taksówek do złożenia wniosku o zwiększenie dotychczasowych stawek za przewozy taksówkami na terenie miasta. Wzrost cen paliw, obowiązkowych składek ZUS, kosztów eksploatacyjnych samochodów oraz usług serwisowych to główne powody decyzji krośnieńskich taksówkarzy.

Rada Miasta podejmując 27 września uchwałę o zmianie stawek określiła stawki maksymalne. Przedsiębiorcy prowadzący przewóz osób taksówkami na terenie miasta Krosna mogą jednak stosować niższe stawki.

Ile teraz zapłacimy za kurs taksówką?

Od środy (20.10) opłata początkowa za wynajęcie taksówki i przejazd pierwszego kilometra może wynieść 10 zł. W dni powszednie w godz. Od 6:00 do 22:00 za każdy przejechany kilometr zapłacimy do 3 zł, a nie jak do tej pory 2,50. Za kursy „nocne” wykonywane w godzinach od 22.00 do 6.00 oraz w weekendy i święta zapłacimy do 4 zł/km. To też o 50 gr więcej niż dotychczas. Za godzinę postoju taksówki też zapłacimy więcej. Stawka wzrosła z 30 do 40 zł.

Jedna strefa zamiast dwóch

Od 2010 r. na terenie Krosna obowiązywały II strefy, przy czym granice tych stref nie były równomiernie oddalone od centrum miasta. W międzyczasie miasto znacząco się zmieniło. Powstały nowe osiedla, ulice, a sam proces urbanizacji znacząco zmienił też miejski układ komunikacyjny. Dlatego postanowiono, że na terenie całego miasta będzie obowiązywać jedna strefa, a co za tym idzie, jednolite ceny.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!